Foxconn si pro své digitální HR vybral SAP SuccessFactors, řešení nasadila AKT

PRAHA, Česká republika — 17. prosince 2018 – Společnosti SAP SE (NYSE: SAP) a AKT Česká republika (AKT) oznámily, že Foxconn sídlící v České republice si pro své řízení lidského kapitálu (HCM) a digitální HR strategii vybral řešení SAP SuccessFactors, lídra v oblasti lidských zdrojů a předního výrobce softwaru pro řízení talentů. Společnost Foxconn se rozhodla pro přechod z on-premise SAP ERP HCM na SAP SuccessFactors HCM Suite s cílem využít výhod cloudového HR a strategicky inovovat oddělení lidských zdrojů tak, aby bylo v souladu s potřebami firmy a jejího podnikání. Implementačním partnerem je společnost AKT Česká republika, která poskytne společnosti Foxconn komplexní služby, včetně poradenství s řízením změn, konfigurací, následnou integrací a datovou migrací.

Společnost Foxconn, která má své závody v Pardubicích a v Kutné Hoře, je uznávaným světovým lídrem v poskytování kompletních IT řešení na poli výroby spotřební elektroniky. V poslední době se Foxconn soustředí na vývoj vlastních inovativních produktů v oblastech navrhování a vývoje průmyslového softwaru, průmyslového internetu věcí (IIoT) a digitálních továren v souladu s principy Průmyslu 4.0.

S cílem vybudovat organizaci pro sdílené HR a mobilní služby si Foxconn vybral SAP SuccessFactors HCM Suite včetně SAP SuccessFactors Employee Central, které mu umožní vytvořit jednotný pohled na zaměstnance odpovídající potřebám celé společnosti. Sada pro správu talentů v sobě zahrnuje nástroje pro nábor, adaptaci (onboarding), řízení výkonnosti a dosahování stanovených cílů, odměňování, vzdělávání, nástupnictví a rozvoj. Cílem je tak zvýšit produktivitu a angažovanost 4 400 zaměstnanců. Řešení zároveň podporuje firmu při plnění požadavků obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Naší strategií je stát se předním celosvětovým poskytovatelem pokročilých produktů a integrovaných služeb pro průmyslovou automatizaci založenou na špičkových technologiích. Foxconn je dlouhodobě považován za nejlepšího zaměstnavatele v regionu. Tuto pozici si chceme udržet tím, že naše zaměstnance podpoříme nejlepším možným systémem pro řízení lidských zdrojů. Pro zajištění úspěšné implementace personálního systému jsme zvolili společnost AKT,“ říká Michal Batelka, HR ředitel Foxconn European Manufacturing Services, a dodává: „SAP SuccessFactors podpoří naše zaměstnance v jejich pracovních výkonech. Současně nám pomůže zabezpečit všechna data a zůstat v souladu s důležitými regulacemi, jako je GDPR.“

Jakožto společnost s několika tisíci zaměstnanci započal Foxconn svou implementaci SAP SuccessFactors sestavením projektového týmu skládajícího se z lokálních i globálních HR a IT sil a ze zástupců společnosti AKT. Tento tým nyní mapuje procesy v oblastech správy dat o zaměstnancích, náboru zaměstnanců, talent managementu a odměňování, s cílem využít inovací, které řešení SAP SuccessFactors přináší každé čtvrtletí.

„V AKT pomáháme business a HR manažerům realizovat tu nejlepší strategii k dosažení jejich cílů v digitalizaci HR,“ říká Pavel Jirůtka, ředitel společnosti AKT Česká republika, a doplňuje: „Jsme velmi potěšeni, že posilujeme naši spolupráci se společností SAP ČR a přinášíme prostřednictvím řešení SAP SuccessFactors společnosti Foxconn skutečnou přidanou hodnotu.“

Jediné HR cloudové řešení umožní Foxconnu standardizovat HR procesy napříč celou firmou, propojit je s dalšími softwary SAP a zajistit integritu dat, stejně jako včas zabezpečit dodržování zákonů a předpisů o ochraně osobních údajů na regionální i globální úrovni.

„HR musí držet krok s rapidním tempem změn, resp. musí udávat směr těchto změn. Společnost Foxconn si je toho vědoma a proto zahájila digitální transformaci svého HR oddělení. Jsme hrdí na to, že si v průběhu hledání té nejlepší cesty jak na to, vybrala za partnera právě nás, a že jí můžeme nabídnout globální řešení přizpůsobené potřebám českého trhu,“ popisuje Pavel Barták za SAP SuccessFactors v SAP ČR.

Foxconn se přidává k více než 6 600 zákazníkům SAP SuccessFactors po celém světě. Těm lídr v oblasti lidských zdrojů (HR) a řízení lidského kapitálu (HCM) pomáhá získat, rozvíjet a udržet si ty nejlepší talenty. K českým zákazníkům SAP SuccessFactors patří např. také společnosti Avast, ČSOB, Karlovarské minerální vody a další.

O společnosti AKT

Společnost AKT přetváří způsob, jakým klienti nasazují řešení pro digitální HR a těží z jejich přínosů prostřednictvím HR best practices v oblasti personálních procesů a postupů. AKT v této oblasti udává směr a přináší technologické inovace. Svým klientům přináší skutečnou hodnotu a konkurenční výhodu. Pro své zaměstnance je výjimečným místem. Pro svůj velký důraz na kvalitu a praktické zkušenosti v oboru je uznávána skrze bezpočet nejrůznějších ocenění a celosvětových úspěchů.

O společnosti SAP SuccessFactors

SAP SuccessFactors je lídr na trhu řešení pro řízení lidského kapitálu a přední dodavatel podnikového softwaru a digitální HR platformy v cloudu. Více než 6 600 firmám všech velikostí z více než 200 zemí a 60 odvětví nabízí kompletní portfolio řešení pro řízení lidského kapitálu, které zahrnuje: aplikace pro základní přehled o zaměstnancích, talent management (nábor, přijetí, řízení výkonnosti, odměňování, vzdělávání, nástupnictví a rozvoj), analytické nástroje a nástroje pro spolupráci.

O společnosti SAP

SAP, cloudová společnost s klíčovým produktem SAP HANA, je lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem a pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 413 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.