Evropské výzkumné centrum COMTES FHT a.s. využívá speciální platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes

Integrované digitální řešení posouvá vývoj a výzkum materiálů a urychluje tak uvedení nových technologií

Praha, 15. ledna 2019 – Evropské výzkumné centrum COMTES FHT a.s. se zaměřuje na výzkum různorodých materiálů, vývoj nových technologií a prototypů a jejich realizaci napříč segmenty nejen pro lokální, ale i zahraniční firmy a instituce. Aby společnost COMTES FHT a.s. mohla stále být na nejvyšší úrovni a držet krok s konkurencí, využívá speciální software. Jde o platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes. Díky tomuto speciálnímu řešení mohou inženýři v Dobřanech nedaleko Plzně simulovat nejrůznější materiálové zkoušky, dále pružnost a pevnost materiálů až po výsledné testování hotových prototypů výrobků.

Techničtí pracovníci tak mohou zkoušet chování a vlastnosti materiálu či výrobku v reálném čase. Zvyšuje se tak efektivita a šetří čas při hledání optimálního návrhu například u některých částí vozů v automobilovém průmyslu, ve stomatologii, chirurgii nebo jaderném strojírenství. Hlavním cílem je co největší snížení hmotnosti jednotlivých komponent. V COMTES FHT a.s. se také snaží řešit problematiku spojování materiálů, které jsou skoro neslučitelné a využívají k tomu simulace. Jde o mechanické a nízko-teplotní spojování, kterým se odstraní například trhlinky. Ty mohou vzniknout při klasickém bodovém svařování. Simulace také odhalí, proč daný produkt funguje či naopak nefunguje, upozorní na chybu a poskytne možné řešení.

„Spolupráce s firmou COMTES FHT a.s. začala před několika lety. Jsem velice rád za tuto spolupráci právě s firmou COMTES FHT a.s., jelikož jejich technické zázemí a možné ověření výsledků virtuálních simulací dokazuje přesnost našich simulačních řešení. Také se moc těším na začínající spolupráci kolem aditivní výroby a nasazení speciálního řešení postaveném na platformě 3DEXPERIENCE.“ řekl Tomáš Ivančík, obchodní ředitel SIMULIA, Dassault Systemes CZ s.r.o.

COMTES FHT a.s. se dále rozšiřuje a s tím i jeho aktivity. Součástí nově budovaného vědeckotechnického parku se třemi novými budovami bude i 3D tiskárna, dobíjecí stanice pro elektromobily nebo softwarové vybavení platformou 3DEXPERIENCE právě od Dassault Systèmes.

„V posledních letech se zaměřujeme na vývoj aditivních technologií výroby kovových součástí. Řešení 3DEXPERIENCE nám umožňuje vyvíjet produkty a technologie v jednotném prostředí od tvorby designu dílu, přes jeho optimalizace až po simulaci 3D tisku a vlastností výsledného výrobku.“ uvedl Michal Zemko, výkonný ředitel COMTES FHT a.s.

COMTES FHT a.s.

Evropské výzkumné centrum COMTES FHT se nachází v Dobřanech u Plzně. Hlavním cílem je spolupráce s partnery na projektech výzkumu a vývoje materiálů, optimalizace výrobních technologií a konstrukce nástrojů a produktů inovačními způsoby. Klientům nabízí služby, které jim umožňují využití širokého spektra z výzkumu technologií a tím maximální využití svého potenciálu.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 220 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích. Více informací najdete na www.3ds.com/cz-cz/.