Po úspěchu v USA míří STRV do Londýna. Tamější trh má potenciál, míní zakladatelé technologické firmy

Praha 21. ledna 2019 – Technologická společnost STRV, která se zaměřuje na design a vývoj softwarových produktů, rozšiřuje po úspěchu v USA své působení do Evropy. Služby STRV mohou nově využívat firmy z Londýna. Rozhodnutí o expanzi na starý kontinent přichází v důsledku úspěšného růstu v USA a vytvoření silné pozice na tamním technologickém trhu. Právě z USA, které jsou pro firmu od roku 2012 hlavním působištěm, získává STRV takřka sto procent příjmů. V Londýně má firma několik klientů a další jednání probíhají.

„STRV se v USA podařilo za poslední roky uspět, což dokazují klienti jako Microsoft nebo Tinder. Londýnu, jakožto velmi rozvinutému trhu se spoustou startupů a předních techn

ologických firem tak můžeme nabídnout kvalitní produktovou strategii, human-centric design, silný vývojový tým.prověřený Silicon Valley. Od nového trhu, o kterém jsme přemýšleli již řadu let, si slibujeme podstatné rozšíření portfolia zajímavých klientů. Přeci jenom Londýn nabízí obrovský ekonomický ekosystém, investice, startupy a nejvíce evropských jednorožců. Očekáváme, že se bude Londýn v letošním roce na celkovém obratu firmy podílet zhruba deseti procenty,” říká spoluzakladatel a CEO STRV Lubo Smid.

První britské klienty přinesly kontakty z USA

STRV na britském trhu v první fázi rozjeli spolupráci se třemi klienty. „V Londýně se nám podařilo navázat první užitečné kontakty díky americkým zákazníkům, kteří mají pobočky v Británii. Stejně tak tam působí i fondy a akcelerátory, se kterými spolupracujeme,” uvádí Smid. Příkladem fondu, se kterým STRV spolupracuje a který firmu doporučuje v Londýně, jsou kalifornští Khosla Ventures. S těmi se STRV potkalo na projektu Boosted Board, kde se pražská firma stará o vývoj mobilních aplikací. STRV také jedná o spolupráci se startupy zainvestovanými fondem Index Ventures, který je díky investicím do Socialbakers, productboardu nebo Gamee aktivní také v Česku.

Prostředí začínajících i etablovaných technologických firem v Londýně je ve světě startupů fenoménem. Podle listu The Guardian například jen v roce 2017 vzniklo na zdejším trhu přes 10 tisíc nových startupů, což znamenalo 59% nárůst místních společností se zaměřením na programování nebo vyvíjení softwarů. I proto je dalším logickým krokem rozšíření působení firmy právě na tento trh.

Více o STRV

STRV je technologická společnost se zaměřením na design a vývoj softwarových produktů. Její know-how využívají klienti od startupů po firmy z žebříčku Fortune 500, převážně v USA. Při tvorbě softwarových řešení staví STRV svou práci na přímočaré filozofii vytváření nových obchodních příležitostí prostřednictvím kombinace zapojení moderních technologií a motivovaného týmu, který šlape jako hodinky. Od založení v roce 2004 uvedla společnost na trh stovky aplikací a řešení pro klienty Microsoft, Tinder nebo Hallmark. V roce 2017 zařadili Deloitte a noviny Financial Times společnost STRV mezi nejrychleji rostoucí evropské firmy. CEO společnosti je od počátku roku 2018 její spoluzakladatel Lubo Smid.