Končí early bird vstupy na SWCSummit. Návštěvníky konference čekají tři patra nabitá špičkovými startupy, investory a speakery

Praha 30. ledna 2019 – Praha ještě větší startupové setkání nehostila. Tři patra plná nejlepších evropských startupů, přednášek lídrů světově úspěšných firem, příležitostí k setkávání s investory nebo možností zapojit se do diskuse s padesátkou mentorů z celého světa. To vše nabídne konference Startup World Cup & Summit (SWCSummit) v pražském Kongresovém centru, která je historicky prvním evropským finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019.

Do Prahy tak přijedou finalisté z více než 17 „předkol“ z celé Evropy – od Norska až po Itálii. Pořadatelé akce, která se koná 10. dubna 2019, nyní představili, co mohou návštěvníci očekávat od třípatrového prostoru Kongresového centra. Návštěvníkům bude po celý den otevřena hlavní síň s přednáškami, místnosti pro setkání „jeden na jednoho“, investorský, inovátorský i podnikatelský hub, diskusní panely, byznysové lekce, chillout zóna, vystavovatelský koutek a kavárna. Organizátoři zároveň dávají návštěvníkům poslední příležitost ke koupi nejlevnějších, tzv. early bird vstupenek na akci. Ty budou k dostání do konce ledna.

„Hledali jsme prostory, které by svou velikostí odpovídaly významu SWCSummitu – a Kongresové centrum je to největší, co Praha má. Celkově čekáme kolem dvou tisíc návštěvníků, účast evropských i českých startupů přesáhne 500 přihlášených a přivítáme také necelou stovku zajímavých investorů a zástupců inkubátorů. Jedním z účelů konference, která má v první řadě vybrat vítěze evropské soutěže o nejlepší startup starého kontinentu, je také čilý networking a podpora navázání nových nadějných spojení, která mohou v budoucnu přinést další úspěšné inovátorské projekty,“ uvádí Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, spolupořadatel chystané dubnové akce.

Ve třetím patře – tedy v místech, kde budou probíhat přednášky keynote speakerů a hlavní soutěž – budou zároveň připraveny prostory pro schůzky ve formátu „jeden na jednoho“, do kterých může návštěvník prostřednictvím speciální aplikace Miya pozvat vybranou osobu a na určeném místě s ní nerušeně networkovat.

Druhé patro Kongresového centra pak nabídne inovátorský hub, který má za účel propojit inovátory z velkých firem se startupisty a ukázat jim cestu, jak společně nastartovat byznys. Kromě toho zde budou lidé moci odpočívat v chillout zóně nebo navštívit vystavovatelský koutek, kde si návštěvníci osahají nejrůznější startupové technologie a produkty. První patro bude patřit investorskému hubu a podnikatelskému hubu, ve kterém bude možné navázat užitečné kontakty, poučit se z úspěchů i chyb ostatních. Kromě networkingu budou v prostorách na programu diskusní stoly s mentory z celého světa, panelové diskuse a přednášky.

Organizátoři akce očekávají účast přes 500 startupů z více než padesáti zemí, jež se stále mohou hlásit na stránce konference. S nimi se v útrobách Kongresového centra potká kolem dvou tisíc návštěvníků, kteří mají právě do konce ledna možnost zakoupit vstupenky za výhodnou cenu.

Hlavní sál přivítá CEO Stravy a další hvězdy

V Kongresovém centru vystoupí desátého dubna přes padesát mentorů a řečníků, mimo jiné například CEO úspěšné sportovní aplikace Strava James Quarles, kterému se daří dělat ze společnosti Strava opravdového startupového jednorožce. Chybět nebude ani šéf londýnského akcelerátoru TechStars Eamonn Carey s mnohaletými zkušenostmi s investicemi do předních evropských startupů a technologických firem. K těmto jménům budou brzy přibývat desítky dalších špičkových byznysmenů a prezentujících z celého světa, kteří kromě přednáškových sálů hojně obsadí také mentorské stoly.

Vstupenky na konferenci jsou v prodeji na webové stránce www.swcsummit.com.

Více o Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

Více o UP21

UP21 je inkubátor a investor pro startupy, který startupům dodává 4 klíčové věci pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, specializovaný mentoring, osobní rozvoj a také důležité dovednosti. UP21 sestavuje pro každý startup vlastní Navigační plán, a tak naviguje inovátory na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota“. Více na www.UP21.com

Více o Air Ventures

Air Ventures podporuje startupy v rozletu. Investuje do dynamických technologických firem především v regionu střední Evropy, přináší unikátní know-how v budování marketingových strategií a umožňuje startupům efektivněji oslovovat a získávat zákazníky. Více na www.airvcs.com.

 

Reklamy