Nová verze integrační platformy pro mikroslužby

Byla vydána nová verze integrační platformy OpenHub spojující výhody opensource a enterprise řešení. Vychází z Apache Camel a rozšiřuje jej o mechanismy a nástroje nezbytné pro enterprise použití. Vývojářům přináší nástroje pro efektivní vývoj a plnou kontrolu nad vším, co se v prostředí děje.

„Většina velkých společností v Čechách v současné době přechází na mikroservisní architekturu. Překážku tomuto úsilí představují často používané monolitické integrační platformy. OpenHub je od začátku stavěn tak, aby mohl běžet v mnoha samostatných na výkon nenáročných instancích. Nová verze pak přináší podporu nejnovějších verzí knihoven, které jsou při těchto poměrně zásadních architektonických změnách používány“, říká product owner OpenHubu Petr Jůza ze společnosti OpenWise Solutions.

Spokojení zákazníci potvrzují, že nová verze opensource řešení OpenHub je vhodná také pro komplexní prostředí finančních institucí.

Banking Software Company (BSC), přední dodavatel software pro finanční instituce, využívá OpenHub jako hlavní integrační komponentu v rámci své myGEMINI platformy.

„OpenHub naplňuje vysoké nároky enterprise prostředí bank na propojení bankovních systémů s naším řešením myGEMINI. Podpora asynchronního messagingu a základy postavené na Apache Camel jsou pro BSC nosnými vlastnostmi řešení.

Spolupráci s OpenWise a kvality integrační platformy jsme si naposledy prověřili v rámci implementace na projektu pro gruzínskou banku VTB“, dodává Petr Štěpánek, vedoucí oddělení GEMINI.

Nově vydaná verze OpenHubu 2.1. obsahuje tyto zcela nové funkce:

  • automatizaci zpracování zpráv v konečném stavu, např. jejich odmazávání nebo archivaci
  • podporu pro ukládání dat z projektů pomocí vlastních datových zdrojů
  • technologický upgrade na Java 9, 10 a 11, Spring Boot 1.5.17 a Apache Camel 2.21.3

Co se chystá?

Do dalšího releasu chystáme například vylepšení v oblasti REST API, katalogu služeb a generování API dokumentace, upgrade na Spring Boot verze 2, vytvoření Spring Boot starteru pro rychlé vytváření projektů, vylepšení API security (např. podpora OpenIDConnect, OAuth2, …) a mnoho dalšího.

O OpenWise

Společnost OpenWise Solutions rozvíjí integrační platformu OpenHub již více než 5 let. Jedná se o českou softwarovou společnost, vyvíjející řadu řešení na bázi opensource i své vlastní komerční produkty. Řešením od OpenWise Solutions důvěřují velké finanční instituce, telekomunikační operátoři, farmaceutické firmy i společnosti z oblasti utilit, logistiky a e-commerce.

Více informací o společnosti najdete na adrese: www.openwise.cz  a o samotném produktu na http://www.openhub.cz/.

O BSC

Banking Software Company je ryze česká firma, fungující od roku 1990. V České republice je s obratem více než 300 milionů za rok 2017 ve svém segmentu jedničkou. Aplikace pro banky a finanční instituce vyvinuté společností BSC využívají desítky bank a více než 10 milionů koncových uživatelů po celém světě. Mezi největší klienty patří například Alfa Bank, VTB Bank či TBC Bank, v České republice pak Česká spořitelna, Raiffeisenbank, MONETA Money Bank či Equa bank.

Více informací o společnosti najdete na adrese: www.bankingsoftware.company

 

Reklamy