Panasonic nastavuje standardy pro 4K a laserové technologie na veletrhu ISE 2019

Společnost Panasonic Business využila svou účast na veletrhu ISE 2019 k oznámení svého plánu přejít kompletně na laserovou technologii u projektorů s vysokým jasem. Panasonic také představil dva nové laserové 4K projektory a rozšířil řadu svých 4K displejů.

Model PT-RQ50K, první projektor na světě s jasem 50 000 lumenů, přináší značné úspory při instalaci a nastavení. S rozlišením True 4K a použitím samostatných laser-phosphor SOLID SHINE světelných zdrojů pro červenou a modrou barvu přináší projektor vysokou úroveň reprodukce barev a tím věrné podání obrazu.

Kromě nového projektoru Panasonic také představil tři nové „zero offset” objektivy pro jednočipové a tříčipové DLPTM projektory. Tyto objektivy mají všestranné využití v  prostředích jako jsou muzea, zábavní parky, ale naleznou uplatnění i při živých akcích. Díky novému designu ve tvaru písmene „L“ je vyřešen problém posunu obrazovky spojený s promítáním obrazu z krátkých vzdáleností.

Jan Markus Jahn, ředitel Panasonic Visual System Solutions, řekl: „Společnost Panasonic si udržuje 80% podíl na trhu v oblasti “live event” projekcí[1] a díky projektoru s jasem 50 000 lumenů se pohybuje na špičce v poměru velikosti přístroje a výsledného jasu.“

Mezi další inovace pro instalace, u kterých je potřeba vtáhnout diváky do děje, patřilo uvedení jednočipového DLPTM projektoru PT-RQ100, který je vhodný pro vytváření poutavého digitálního obsahu. Tento projektor má jas 10 000 lumenů a nabízí pokročilou technologii pro zpracování barev, speciálně navrženou pro živé a nápadité projekce. Projektor nabízí technologii posuvu pixelů, která diagonálně rozšiřuje pixely pro dosažení rozlišení UHD (3 840 x 2 400) při 20 000 hodinách bezúdržbového provozu.

Škálovatelná učebna

V oblasti vzdělávání předvedla společnost Panasonic svou interpretaci trendu „škálovatelná učebna“ a ukázala, jak mohou vzdělávací instituce zatraktivnit výuku. Učebna využívá nejlepší kolaborativní technologie společnosti Panasonic i technologie třetích stran. Kombinuje projektor Panasonic s 43“ kapacitními dotykovými interaktivními displeji a PTZ kamerami. Všechny technologie propojuje jediný LAN kabel. Tímto způsobem podporuje jednoduché sdílení obsahu i zapojení samotných studentů, což zvyšuje jejich schopnost pracovat s informacemi.

Videostěna s nejplynulejšími přechody na světě a nové 4K displeje

V technologii videostěn Panasonic představil dva nové profesionální LCD displeje včetně modelu TH-55VF2, který má nejmenší součet rámečků dvou displejů vedle sebe na světě (součet rámečeků má pouhých 0,88 mm). Díky tomu je tato řada vhodná pro zobrazení na více displejích složených v jeden velkoformátový obraz s dynamickým obsahem. Uplatnění nalezne v konferenčních místnostech nebo v oblasti digitální reklamy. Kromě toho Panasonic rozšiřuje řadu LFV o nový profesionální LCD displej (TH-55LFV9), který je vybaven ultratenkými rámečky se součtem 3,5 mm.  

Společnost Panasonic do své řady 4K displejů přidala také deset nových displejů, takže nyní čítá celkem 18 různých modelů. Rozšířila špičkové řady SQ1 o čtyři nové displeje s rozměry 43“ až 65“, které se připojují ke stávajícím panelům s úhlopříčkami 98“ a 86“. Ty zajišťují prvotřídní nabídku tenkých a stylových displejů s jasem 500 cd/m2. V nové řadě základních komerčních displejů CQ1 bylo uvedeno šest nových modelů s úhlopříčkami v rozmezí 43“ až 86“, které nabízejí jas 400 cd/m2 pro provoz 16/7.

Profesionální AV technika pro žívé přenosy

V oblasti Broadcasting a ProAV společnost Panasonic představila model AW-UE150, první HDR PTZ kameru s možností natáčet ve 4K 50p. Spolu s tím také představila dálkové ovládání AW-RP150 s velkou LCD obrazovkou pro monitorování a nastavení menu s širokými možnostmi využití. Dálkové ovládání má jeden joystick, který lze kromě tradičního ovládání dvěma rukama ovládat i jednou rukou, a kterým lze spravovat všechny řídicí funkce. Společnost Panasonic bude kromě toho také prezentovat spolupráci se společnostmi Tecnopoint, Polecam a KST, která poskytují všestranná řešení pro oblast Broadcastingu.

Jan Markus Jahn závěrem řekl: „Bude to naše nejrozsáhlejší prezentace na veletrhu ISE. Představí naši kompletní nabídku pro živá představení a působivé projekce. Ať už se jedná o škálovatelné učebny nebo o projekční mapování celé budovy, nabízíme technologická řešení, která si kladou za cíl pomoci tvůrčím nápadům a potřebám našich zákazníků.“

Navštivte Panasonic na stánku č. 1-H20, hala 1, ISE2019, Amsterdam RAI, 5. – 8. února. Více informací o

divizi Visual System Solutions společnosti Panasonic naleznete na https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/

[1] Poznámky pro redaktory:

Futuresource 2018, lampová a laserová projekce EMEA, 20 000-24 999 lumenů

Společnost Panasonic Business využila veletrh ISE 2019 jako platformu pro nastolení plného přechodu na laserovou technologii v projekci s vysokým jasem přidáním dvou laserových 4K jednotek spolu s rozšířením řady 4K displejů. 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. Panasonic nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global  

 

Reklamy