Světelný panel Teela od značky Zumtobel vzbudí emoce a dodá prostoru jedinečnou auru

Praha, Česká republika – Společnost Zumtobel ve spolupráci s vídeňským architektonickým studiem Delugan Meissl Associated Architects představila unikátní světelný panel Teela ze speciální kolekce Editions.

Svítidlo vzbuzující emoce

Designové svítidlo Teela umožňuje přizpůsobit osvětlení aktuální náladě jeho uživatelů. Na základě jejich preferencí vytváří jedinečnou atmosféru interiéru, především díky různým tónům a teplotám chromatičnosti. Uživatel má navíc možnost zvolit přesné zacílení světla a tím zdůraznit určité prvky a předměty v interiéru nebo prostor jako celek.

„Svítidlo Teela nebylo primárně určeno pro prostor jako takový, nýbrž pro lidi, kteří v něm tráví čas. Vnáší do interiéru klid, pohodu a dodává mu jedinečnou auru, která zohledňuje přání a pocity uživatelů,“ popisuje Roman Delugan, zakladatel a partner, Delugan Meissl Associated Architects.

„Teela je interpretací nekonečné proměnlivosti světla. Toto svítidlo dodá každému prostoru unikátní atmosféru a okamžitě osloví emoce uživatelů,“ říká Martin Josst, partner, Delugan Meissl Associated Architects.

Teplota chromatičnosti a jas

Víceúčelové svítidlo Teela je perfektním řešením pro všechny moderní kanceláře, ale skvěle se hodí i do domácnosti. Díky regulaci teploty chromatičnosti, směru a intenzity světla napomáhá dosáhnout kýženého emocionálního rozpoložení uživatelů. Přesně mířené světelné paprsky osvětlí místo, kde je to právě potřeba, zatímco teplota chromatičnosti se mění sofistikovaně v závislosti na množství denního světla.

Uživatel si pomocí externího ovladače může vybrat různé světelné scénáře. Snadno měnit lze i podsvícení a osvětlení prostoru nebo přizpůsobit teplotu a jas barev.

Za hranicí funkcionality

Teela je kombinací precizního tvaru a funkcionality. Působí na smysly, zdobí, ale zároveň také definuje prostor, což ji vyzdvihuje vysoko nad rámec funkčního svítidla. Povrch panelu Teela je pokryt speciální absorpční textilií, která zajistí nerušený zážitek z osvětleného interiéru.

Ocenění za design

Model Teela získala ocenění v prestižní designové soutěži iF Design Award 2019.

O skupině Zumtobel Group:

Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Skrze klíčové značky Zumtobel, Thorn a Tridonic skupina nabízí komplexní portfolio produktů a služeb zákazníkům po celém světě. Základ pro vývoj inovací a vstup do nových oblastí podnikání tvoří po desítky let získávané know-how týkající se vlivu světla na člověka. Ve světelném odvětví je skupina lídr na evropském trhu. Skupina Zumtobel Group je obchodována na vídeňské burze cenných papírů (ATX Prime) a podle účetní bilance k 30. dubnu 2018 zaměstnávala 6 224 lidí. Ve fiskálním roce 2017/2018 vykázala obrat 1,196.5 milionů EUR. Skupina sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu ZG Lighting Czech Republic s.r.o., člen skupiny Zumtobel Group, nabízí profesionální osvětlení značek Thorn a Zumtobel. Pro další informace prosím navštivte: www.zumtobelgroup.com