Přední technologická firma blue-infinity se mění na Isobar

19. února 2019 / Praha – Technologická a implementační firma blue-infinity se 1. dubna změní na Isobar. Rebranding bude posledním krokem integrace blue-infinity do Isobaru, který je součástí mezinárodní sítě marketingových agentur Dentsu Aegis Network.

Integrace blue-infinity rozšíří technologické možnosti Isobaru a naplní globální vizi společnosti pomáhat klientům s digitální transformací, založené na kreativitě. Tým blue-infinity zase posílí z hlediska strategických, konzultačních a kreativních schopností, které celosvětově nabízí Isobar.

Původem Švýcarskou firmu, která patří mezi přední technologické hráče na poli digitální transformace, koupila síť Dentsu Aegis Network v roce 2017. Díky své expertíze a nabídce služeb získala přídomek „Linked By Isobar“. Od té doby posilovala svou pozici ve Švýcarsku a  zejména v regionu EMEA. Plná integrace přinese Isobaru další mezinárodní příležitosti v sektoru digitální transformace, kde je blue-infinity již nyní nedílnou součástí konzultační praxe Isobaru.

Společnost blue-infinity byla založena v roce 2001 a zařadila se mezi hlavní hráče digitální ekonomiky ve Švýcarsku a v celé Evropě. Díky synergiím se službami Isobaru vyrostla z hlediska tržeb za poslední rok o 20 procent. Společná propozice s Isobarem umožní blue-infinity i nadále nabízet širokou škálu služeb více než stovce klientů, kteří se řadí mezi lídry v sektoru luxusního a rychloobrátkového zboží, retailu, bankovnictví nebo farmacie. Tým blue-infinity čítá 700 digitálních expertů se sídlem ve Švýcarsku, České republice a Portugalsku.

V České republice a na rozvojových trzích řídí blue-infinity Daniel Urminský. Český tým blue-infinity bude po změně na Isobar součástí Isobar Switzerland a bude používat obchodní jméno Isobar Technologies, s.r.o. Rozšíří tak nabídku kreativního týmu  Isobaru pod vedením Tomáše Kleňhy.

„Nové jméno slibuje především užší propojení digitálních technologií a marketingových strategií a naplnění globálních ambicí společnosti. Pod jednou značkou Isobar jsme schopní klientům nabídnout silné know-how z obou světů. Dokážeme posunout jejich značku na další úroveň práce se zákazníky, co se týká personalizace nebo práce s daty. Naší doménou je Salesforce, jednička na trhu CRM. Máme prokazatelné zkušenosti s digitalizací světově významných značek a ty jsme schopni předat dalším klientům. Na trh v České republice jsme vstoupili v roce 2012 a postupně jsme odtud začali řídit aktivity i pro střední a východní Evropu,“ vysvětluje silnou pozici na trhu Daniel Urminský.

Podle Tomáše Kleňhy, který vede kreativní tým Isobaru, otevírá spojení velký potenciál pro klienty v České republice. „Díky technologickým schopnostem specialistů z blue-infinity a kreativním schopnostem našich lidí můžeme naplnit globální vizi Isobaru. Vítáme tým blue-infinity pod novým názvem Isobar Switzerland a těšíme se na společnou cestu k doručení integrovaných služeb našim klientům.“

„Naše technologická expertíza nám v kombinaci s postavením Isobaru nabízí velkou konkurenční výhodu,“ řekl Patrik Gamryd, generální ředitel nově vzniklého Isobaru Switzerland. „Oproti konkurenci nabízíme širokou škálu řešení v rychle se měnící digitální ekonomice.“

Výkonný ředitel Isobaru Switzerland Pierre Aebischer dodal: “Připojili jsme se k  Dentsu Aegis Network, abychom rozšířili naše služby klientům a nabídli nové mezinárodní příležitosti našim zaměstnancům. Plnohodnotné spojení s Isobarem je logickým vyústěním dnes už dvouleté integrace.“

Management a týmy zůstávají beze změny. Patrik Gamryd a Pierre Aebischer pokračují ve vedení společnosti. Pierre-Alexandre Riera byl jmenován do správní rady a bude také zastávat pozici obchodního ředitele.

Isobar má certifikované experty a specialisty, kteří pracují s lokálními týmy při integraci technologických platforem a řešení u klientů. V roce 2018 byla blue-infinity oceněna americkým gigantem Salesforce jako obchodní partner roku pro střední a východní Evropu. Tým v České republice se stal součástí Salesforce Centre of Excelence. Isobar je globálním partnerem i dalších předních světových technologických firem jako Adobe, Sitecore nebo Magento.

„Rozsáhlé znalosti týmu v oblasti designu, konzultací a technologií nám pomáhají rozšířit naše služby nejen ve Švýcarsku. Zaměření týmu blue-infinity ladí s naší vizí přinášet digitální transformaci, poháněnou kreativitou do celého světa. Jsme hrdí, že můžeme do rodiny Isobaru přivítat nové kolegy,“ uzavřela globální CEO Isobaru Jean Lin.

O agentuře Isobar Switzerland:

Švýcarská společnost blue-infinity s českým sídlem v Praze a významným vývojovým centrem v Brně má jeden z nejzkušenějších týmů na CRM a marketingovou automatizaci v regionu. Nabízí služby v oblasti CRM, digitalizace a implementace digitálních nástrojů a patří mezi nejvýznamnější partnery světové jedničky v CRM, amerického giganta Salesforce. Mezi její zákazníky se řadí významné finanční instituce, obchodní společnosti i výrobní podniky. Kromě České republiky a Švýcarska působí také v Portugalsku, celkově má firma k dispozici více než 700 expertů na digitální technologie.

O agentuře Isobar:

Isobar je globální digitální agentura ze sítě Dentsu Aegis Network s více než 6 500 zaměstnanci napříč 85 pobočkami po celém světě. Misí Isobaru je měnit životy značek a lidí kreativním použitím digitálních technologií. Díky zkušenostem z konzultační praxe pomáhá Isobar značkám s digitální transformací a řeší komplexní problémy za pomoci marketingových strategií, technologických ekosystémů a digitálních služeb. Celosvětové získal Isobar za svou práci v roce 2017 více než 300 oborových cen včetně Grand Prix z Cannes Lions v kategorii Digital Craft. V roce 2018 uznávaný magazín Fast Company zvolil Isobar mezi 10 nejinovativnějších firem na poli rozšířené a virtuální reality na světě. Mezi klíčové klienty agentury patří Coca-Cola, adidas nebo Philips.