Affiliate Club i Plná Peněženka rostou: noví členové, rekordní čísla a společná e-commerce konference

Affiliate síť a cashback jsou v Česku populární e-commerce služby, které využívá stále více e-shopů i koncových zákazníků. Lidé se naučili využívat výhod cashbacku a e-shopy toho na druhé straně umí využít. Jen na portálu Plná Peněženka bylo lidem za nákupy doposud rozděleno více než 100 milionů korun. Významní hráči na poli affiliate marketingu, Affiliate Club a Plná Peněženka, hlásí množství nových klientů  a pro své partnerské e-shopy uspořádali konferenci, která přinesla rozhovory s předními osobnostmi české e-commerce scény.

Mezi nové členy Affiliate Clubu a Plné Peněženky patří známé značky a firmy

Od přelomu roku jsme v Affiliate Clubu přivítali řadu nových významných e-shopů, mezi které patří také elektro gigant Datart. Na Plné Peněžence jsou to dokonce desítky nových partnerů. Těší nás, že jsou to právě naše služby, které v e-commerce udávají trendy,” uvádí Josef Drobílek, marketingový ředitel Plné Peněženky. Ke členům Affiliate Clubu se nově připojila také populární proteinová dieta KetoMix nebo pánský obchod s oblečením Wayfarer. V Plné Peněžence jsou to pak navíc ještě e-shopy AboutYou, Sportisimo nebo slovenské Bistro.

Ke vstupu do affiliate programu motivuje e-shopy řada důvodů. Některé z nich zmiňuje Štěpán Heller z e-shopu Boardstar se zbožím pro skate a snowboardy: „Do Affiliate Clubu jsme se rozhodli zapojit v situaci, kdy jsme hledali nové příležitosti jak zvýšit tržby našeho e-shopu. To Affiliate Club splnil a stal se tak důležitou součástí našeho marketingového mixu. Dostali jsme se díky němu k řadě partnerů, kteří by pro nás byli jinak obtížně dosažitelní.” Affiliate Club si zakládá na péči o své partnery, kterých jsou už více než 3000. Své o tom ví i Michal Cibulec z e-shopu Wayfarer, který v oblasti affiliate využíval služeb konkurence, ale vrátil se zpět k Affiliate Clubu a patří tak mezi staronové členy: „Vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo prosadit u konkurence na zahraničních trzích a věděli jsme, že na českém a slovenském trhu patří Affiliate Club k naprosté špičce, neváhali jsme do něj vstoupit. Tento krok se ukázal jako velmi povedený už v prvních měsících. Spokojenost panuje zejména v komunikaci, která je rychlá, efektivní a smysluplná.“

Kulaté stoly s osobnostmi české e-commerce scény

Affiliate Club, jedna z největších provizních affiliate sítí v České republice a na Slovensku, připravila netradiční konferenci s předními osobnostmi e-commerce Milanem Šmídem (Manager Zboží.cz and Seznam.cz services), Lubošem Plotěným (CEO Sherpas / Managing Director Dobrý web), Honzou Dočekalem (CEO ve společnosti 5DM.cz) a Ondřejem Kesnerem (Affiliate Marketing Specialista Vivantis). Konference se točila kolem témat jako vliv UX na výsledky e-shopu, proč a jak využívat výkonnostní marketing, kam směřuje český online a co na nás čeká nového v tomto roce nebo jak a proč využívat provizní systémy. Po úvodních rozhovorech vedených moderátorem Matějem Novákem (Managing Director CPEX) měli návštěvníci možnost popovídat si se všemi hosty u kulatých stolů, třeba o tom, jak to chodí v Seznamu, Vivantisu nebo Plné Peněžence.

Plná Peněženka rozdělila zákazníkům 100 milionů korun! Slaví darem pro neziskové účely

“V únoru letošního roku jsme překonali hranici 100 milionů Kč – přesně tolik Plná Peněženka doposud rozdělila svým zákazníkům, kteří využívají cashback. Rozhodli jsme se při této příležitosti rozdávat radost na místech, kde je to nejvíce potřeba. Právě u příležitosti první společné konference s Affiliate Clubem jsme za Plnou Peněženku předali šek na 100 tisíc korun pražskému Klášteru dominikánů. Tento řád se dlouhodobě věnuje péči o vzdělání znevýhodněných mladých lidí,” komentuje prolomení stomilionové hranice a výběr místa pro konání konference Josef Drobílek.

Informace pro editory

Affiliate Club patří mezi největší provizní affiliate sítě v České republice a na Slovensku. Pomáhá svým partnerům a klientům zvýšit výdělky prostřednictvím internetu. Dlouhodobě spolupracuje s předními partnery z oblasti zdraví, e-commerce, pojištění, finance, služeb, infopodnikání, kterým zvyšuje prodejní výsledky a objem realizovaných prodejů přes internet. Nyní je v ní zaregistrováno více než 3000 affiláků, tedy registrovaných členů Affiliate Clubu. Affiliate marketing pomáhá zvyšovat e-commerce projektům obrat a zisk. Provozovatel e-commerce projektu vytvoří prostřednictvím affiliate sítě kampaň, ve které nabízí provizi affiliate partnerům za přivedeného zákazníka nebo uskutečněný nákup. Provize se vztahuje vždy k určité jasně měřitelné akci, například k prodeji, vytvoření poptávky, registraci nového zákazníka, či unikátní návštěvě.

Plná Peněženka je cashbackový portál aktivní na českém i slovenském trhu. Díky němu mohou lidé získat peníze zpět ze svého on-line nákupu. Při nákupu určitého zboží v některém z více než 670 partnerských obchodů dostanou až 25 % z ceny nákupu zpět. Plná Peněženka vznikla v roce 2012 jako jeden z prvních cashbackových portálů v České republice a nyní pokrývá přes 50 % českého cashbackového trhu. Inspirovala se úspěšnými servery v Anglii nebo Americe. Za první rok spolupracovala již s 200 obchody.. Během let se jejich počet rozrůstal. Nyní mohou uživatelé přes Plnou Peněženku nakupovat ve více než 670 obchodech v České republice a 440 na Slovensku, ve kterých v loňském roce utratili miliardu korun. Plná Peněženka jim pak připsala celkem 100  milionů korun. Nejvyšší odměna za jeden nákup dosáhla 18 786 korun a jednomu z uživatelů Plná Peněženka loni za jeho nákupy vyplatila naráz 176 764 korun.