AMTECH oceněn jako Distributor roku 2018 Universal Robots

V roce 2018 zaznamenala firma AMTECH 170% nárůst dodávek kolaborativních robotů UR

PRAHA, 28. února 2019 – Společnost AMTECH, dodavatel SMT technologií a automatizačních řešení na českém a slovenském trhu, uvedla, že získala ocenění Distributor roku 2018 v regionu CEE od společnosti Universal Robots, největšího globálního výrobce kolaborativních robotů. Aktuální ocenění navazuje na loňský titul nejrychleji rostoucího distributora Universal Robots v regionu za rok 2017.

„Trh s kolaborativní robotikou ve střední a východní Evropě raketově roste a my jsme rádi, že můžeme zákazníkům pomoci s řešením jejich automatizačních požadavků,“ řekl Radek Nekarda, jednatel společnosti AMTECH. „Ocenění od Universal Robots si nesmírně vážíme, protože potvrzuje správnost našeho rozhodnutí vstoupit na trh cobotů po boku nejinovativnějšího dodavatele kolaborativních technologií. Snažíme se neusnout na vavřínech a zlepšovat naše služby prostřednictvím našeho 8-členného týmu, který neustále pracuje na prezentaci a edukaci robotických technologií ve výrobní praxi.“

Ocenění, v originále „The Best Performing Distributor 2018, CEE region“,  společnost AMTECH obdržela za nejvíce dodaných cobotů UR na trhu střední a východní Evropy, když nárůst prodeje činil 170 % oproti roku 2017. Mezi zákazníky AMTECH v oblasti robotů UR se v roce 2018 zařadila například společnost STAMIT, která dokázala díky zavedení kolaborativního robota UR10 zvýšit produkci o 20 % bez nutnosti přijmout nové pracovníky. Další zákazník AMTECH, společnost Robe lighting, se zase stala vítězem Zlatého cobota (Golden Edition) v regionu CEE v rámci oslav milníku 25 000 prodaných kolaborativních robotů Universal Robots.

Vloni rovněž AMTECH založil Personal Agency 4 Robots (PAR), agenturu umožňující pronájem mj. robotů UR s cílem pomoci podnikům vyřešit akutní nedostatek pracovní síly na trhu. Důležitou událostí bylo také otevření nového democentra v září 2018 a příprava k otevření školicího centra.

„Přestože je AMTECH naším partnerem teprve od roku 2016, již v roce 2017 se stal „skokanem roku“ a vloni nejlepším distributorem roku v regionu CEE,“ řekl Pavel Bezucký, obchodní ředitel Universal Robots v České republice a na Slovensku. „Díky jeho dlouholeté přítomnosti v odvětví průmyslové výroby a zkušenostem z automatizace výrobních provozů máme jistotu, že naši zákazníci využijí maximum z výhod našich robotů.“

O společnosti AMTECH

Společnost AMTECH, spol. s r. o. byla založena v únoru 1993 jako obchodní firma. Od prvotních dodávek jednotlivých technologických zařízení se postupně propracovala ke kompletním dodávkám technologií a materiálů pro elektrotechniku od špičkových světových výrobců. Od roku 2016 se společnost věnuje segmentu kolaborativní robotiky, na český trh dodává značky jako Universal Robots, MiR, Robotiq a řadu dalších. Zároveň s obchodní činností zajišťuje servis, náhradní díly, technickou podporu a školení pro veškerá dodávaná zařízení. AMTECH má aktuálně přes 50 pracovníků, z nichž většina se věnuje automatizačním projektům.

Společnost je držitelem řady ocenění jako například „Distributor roku 2018 v CEE“ či „Nejrychleji rostoucí distributor roku 2017 v CEE“ od Universal Robots, „Evropský distributor roku 2018“ od Musashi Technology“ a dalších. Více na www.amtech.cz.