Huawei na MWC 2019 představil router 5G CPE Pro pro rychlé připojení k internetu

Společnost Huawei představila na MWC 2019 v Barceloně zařízení 5G CPE Pro. To nabízí vysokorychlostní širokopásmové připojení a inteligentní funkce Dual-Link. Tento první 5G router je navržen tak, aby poskytoval silnější připojení jak mezi uživateli, tak i připojenými zařízeními. S využitím nového čipsetu Balong 5000 slouží router jako průlom v rozvoji a dostupnosti 5G éry.

5G CPE Pro využívá Balong 5000, první multimodální čipovou 5G sadu na světě. Výkon čipsetu umožňuje routeru jako prvnímu zařízení využít komerční duální použití 4G i 5G sítí. To znamená, že pokud síla 5G signálu nebude dostatečná, router bude schopen využít připojení ke 4G. Nabízí také zpětnou kompatibilitu i se sítěmi 2G a 3G. Díky nové technologii Wi-FI 6 dokáže router vyvinout rychlost stahování až 4,6 GB/s v pásmu 6 GHz a až 6,5 GB/s ve spektru vysokofrekvenčního pásma mmWave.

Díky vysoké rychlosti a nízké latenci si tak spotřebitelé budou moct užívat ultra HD videa s rozlišením 8K nebo streamování i těch graficky nejnáročnějších VR her bez sebemenších problémů.

„Cílem společnost Huawei je neustále posouvat technologie i konektivitu kupředu, jsme proto schopni učinit pokrok a vévodit 5G sektoru už v jeho raných fázích,“ říká Richard Yu, generální ředitel CBG Huawei a dodává: „Naše výzkumy a investice do 5G započaly už v roce 2009 a díky tomu jsme na tuto novou éru připraveni. Jsme odhodláni rozvíjet inteligentní ekosystém napříč všemi odvětvími.“

Společnost Huawei klade velký důraz na vysokou konektivitu a uživatelské pohodlí, 5G CPE proto jako první 5G router nabízí aplikaci Huawei HiLink. HiLink je inteligentní platforma, která umožňuje routeru připojit se k jakékoliv síti jediným kliknutím a nabízí řešení pro propojení a spolupráci mezi všemi typy inteligentních zařízení. Díky kompatibilitě s protokolem WPS již není nutné zadávat heslo při připojení se na Wi-Fi. Celý proces je tak uživatelsky mnohem příjemnější.

Díky trvalým investicím do výzkumu a vývoje v oblasti 5G se globální spolupráce společnosti Huawei neustále rozšiřuje o více partnerů, mezinárodních obchodních asociací i mnoha dalších. Společnost Huawei již od roku 2009 aktivně spolupracuje s více než 20 univerzitami a organizacemi po celém světě. Spolu s dalšími 13 partnerskými celosvětovými výzkumnými středisky podporuje Huawei jednotný standard pro 5G, jeho rozvoj a také sdílení inovací v oboru.

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group
Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V roce 2018 se společnost umístila na 2. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů. Patnáct R&D (výzkumných a vývojových) center bylo založeno v USA, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Huawei Consumer BG je jednou ze tří business divizí společnosti a soustřeďuje se na smartphony, PC a tablety, wearables a cloudové služby apod. Globální síť Huawei je postavena na 20 letech bohatých zkušeností v telekomunikačním průmyslu a jejím cílem je přinášet nejnovější technologie spotřebitelům na celém světě.

Reklamy