Hyundai Motorsport zahájil sezonu 2019 ve VLN1 na Severní smyčce Nürburgringu

  • Hyundai Motorsport se již od tohoto víkendu začíná intenzivně připravovat na vytrvalostní závod 24 h Nürburgring 2019, a to účastí dvou svých vozů ve čtyřhodinovém závodě VLN1
  • Společně s jedním vozem i30 N TCR pojede svůj první závod v Evropě Veloster N TCR, který debutoval na začátku letošního roku v USA
  • Vozy budou svěřeny do rukou zkušených jezdců, jakými jsou Hari Proczyk a Peter Terting, kteří budou řídit i30 N TCR, plus Manuel Lauck a Marc Basseng, kteří usednou za volantu vozu Veloster N TCR.

Hyundai Motorsport vstoupí o nadcházejícím víkendu do sezony 2019 na Severní smyčce Nürburgringu účastí ve čtyřhodinovém závodě VLN1. Nasazení dvou vozů ve spolupráci se zkušeným týmem Target Competition je začátkem příprav na červnový závod 24 h Nürburgring.

V závodě, který se uskuteční 23. března, se i30 N TCR vrátí zpět na závodní okruh, na němž jsou už dlouhodobě zdokonalovány sériově vyráběné vysokovýkonné modely Hyundai N. Zákaznické týmy divize Hyundai Motorsport mají za sebou neuvěřitelně úspěšnou první závodní sezonu, v níž získaly tituly mezi jezdci i týmy ve Světovém poháru cestovních vozů FIA WTCR (World Touring Car Cup).

Během závodního víkendu také zažije evropský debut Hyundai Veloster N TCR. Tento vůz poprvé nasadil do závodu americký soukromý tým Bryan Herta Autosport na závodním okruhu Daytona International Speedway v lednu. Veloster N TCR, vyráběný oddělením Hyundai Motorsport Customer Racing v německém Alzenau, sdílí více než 80 % svých dílů se závodním vozem i30 N TCR, včetně dvoulitrového přeplňovaného motoru a páčkami ovládané šestistupňové převodovky.

Přestože byl Veloster N TCR vyvinut specificky pro trhy, na nichž se sériově vyráběný i30 N neprodává, představují výzvy Severní smyčky a prestiž vytrvalostního závodu 24 h Nürburgring ideální příležitost k prvnímu nasazení tohoto vozu před globálním publikem.

Za volantem obou vozů se budou střídat čtyři jezdci se zkušenostmi z kategorie TCR a Severní smyčky Nürburgringu. O i30 N TCR se budou dělit aktuální mistr TCR Germany Hari Proczyk a Peter Terting. Pro Proczyka bude sobotní závod prvním závodem s vozem Hyundai, zatímco Terting má s tímto vozem již bohaté zkušenosti, protože byl mezi jezdci týmu Hyundai Motorsport, kteří loni obsadili druhé místo ve třídě TCR v závodě 24 h Nürburgring, a navíc řídil vůz i30 N TCR v mistrovstvích TCR Europe a TCR Korea.

Manuel Lauck a Marc Basseng budou řídit Veloster N TCR. Také Lauck byl členem týmu Hyundai Motorsport, který se zúčastnil loňského závodu 24 h Nürburgring, zatímco Basseng, který má na svém kontě již celkové vítězství v tomto 24h závodě, se stal součástí týmu po první jízdě s vozem i30 N TCR v loňském roce.

Tým Hyundai Motorsport po víkendovém podniku VLN1 plánuje také účast v závodě VLN2 (13. dubna) jako přípravu na šestihodinový kvalifikační závod „Nürburgring 24 Hours Qualifying Race“ (18. – 19. května) a samotný čtyřiadvacetihodinový závod „Nürburgring 24 Hours“ (20. – 23. června).

Hyundai Motorsport později potvrdí angažmá dalších jezdců v následujících závodech.

Andrea Adamo, ředitel týmu Hyundai Motorsport, k tomu řekl: „Vytrvalostní závod 24 h Nürburgring je neuvěřitelným podnikem a účast v něm je pro Hyundai Motorsport opravdu významná a velmi vzrušující. Všechny vozy, dodávané oddělením Hyundai Motorsport Customer Racing, jsou vyráběny v Německu a samotná řada sériově vyráběných vozů N byla vyvinuta na Nürburgringu, takže je to vždy příjemný pocit být na tomto závodním okruhu. Závodní víkend VLN1 je pro nás ještě o to zajímavějším milníkem, protože Veloster N TCR bude závodit poprvé v Evropě a na závodním okruhu budou vozy TCR, vyrobené oddělením Hyundai Motorsport Customer Racing. Samozřejmě bychom rádi, aby naše týmy dosáhly o tomto víkendu co nejlepších výsledků, ale hlavní pozornost zaměříme na přípravu týmu, jezdců a vozů pro delší závody, které nás čekají v dalším průběhu roku.“