Bezpečnost olympioniků zajistí systém rozeznávání obličejů od Atosu. Do olympijské vesničky neproniknou neautorizované osoby, pohyb sportovců po areálu bude naopak snazší

Paříž, Tokio, Praha 27. března 2019 – Olympijské hry v Tokiu budou plné inovací. Společnost Atos, která je partnerem Mezinárodního olympijského výboru pro oblast IT, vyvinula pokročilý systém kontroly vstupu (Advanced Access Control System, AACS), který umožní identifikaci sportovců, dobrovolníků a zaměstnanců podle obličeje.

„Inovativní řešení Atos AACS přispěje k zajištění bezpečného prostředí pro všechny účastníky her,“ uvedl Patrick Adiba, výkonný viceprezident a generální ředitel olympijských her a významných událostí skupiny Atos Group. „Díky naší spolupráci s technologickými partnery budeme schopni zorganizovat vstupní systém pro rozpoznávání obličeje, který významně sníží počet podvodů, chyb a čekací doby u vstupů,“ přiblížil Adiba.

Hladký vstup zhruba 300 000 lidí do dějiště olympijských her zajistí Atos ve spolupráci s partnery NEC a Panasonic.  Zatímco NEC dodá samotný systém rozpoznávání obličejů a Panasonic fyzická zařízení a vybavení, Atos bude celý systém řídit. Vysoce bezpečný proces identifikace NEC, který oproti akreditačnímu systému používanému na předchozích ročnících dokáže ušetřit mnoho času, navíc znatelně zvýší bezpečnost akce. 

Společnost Atos chce poprvé použít integrované čipy na bezpečnostních přístupových systémech u více než 350 vstupních oblastech na 43 oficiálních sportovištích i mimo ně. Zabezpečeno jimi bude například Mezinárodní středisko pro vysílání (IBC), hlavní tiskové středisko (MPC) a olympijské vesnice. Integrované čipy budou použity na akreditačních kartách pro všechny sportovce, federace a celou olympijskou rodinu.

Obraz tváře každého návštěvníka podstoupí fotografické ověření, aby bylo možné extrahovat rysy obličeje. Shoda bude následně potvrzena originálním biometrickým ověřením společnosti NEC. Oficiální průkaz poskytne nejen přístup do olympijského areálu, ale bude také sloužit jako ​​vízum pro vstup do země.

V loňském roce Atos již jako první na světě dodal všechny hlavní IT systémy olympijských a paralympijských zimních her v Pchjongčchangu 2018 pomocí Cloudu.

Olympijské hry Tokio 2020 budou desátými po sobě jdoucími Olympijskými hrami, jichž se společnost  Atos účastní v roli celosvětového IT partnera Mezinárodního olympijského výboru pro oblast IT. Společnost Atos poskytuje IT řešení pro olympijské hry od roku 1992.

***

O Atosu

Atos je lídrem v digitálních službách, který zaměstnává 120 000 zaměstnanců v 73 zemích a dosahuje ročního výnosu ve výši 13 miliard EUR.

Atos je evropskou jedničkou v řešení Big Data, kybernetické bezpečnosti, digitálních pracovišť (Digital Workplace). Dále našim zákazníkům poskytujeme cloudové služby, infrastrukturu a datové řešení, stejně jako i transakční služby prostřednictvím společnosti Wordline, evropského lídra v oblasti platebních služeb.

Díky vysoké technologické odbornosti a znalostem průmyslových odvětví společnost Atos pracuje s klienty z různých obchodních sektorů, jako jsou: finanční služby, zdravotnictví, výrobní průmysl, média, telekomunikace, energetika, veřejný sektor, doprava, obrana a retailové podniky.

Společnost Atos je celosvětovým technologickým partnerem Olympijských a Paralympijských her a je kotovaná na pařížské burze CAC40. Společnost Atos působí pod značkami Atos, Atos Syntel, Unify a Wordline.

Označeno tagem