Easy Project 2019 nabídne Business Intelligence pro monitoring projektů v reálném čase i Lite verzi pro menší firmy

Nová verze projektového software od společnosti Easy Software dále přináší jednodušší řízeni zdrojů a kapacit nad portfolii projektu.

Praha 28. března 2019 – Monitoring projektů v reálném čase včetně možnosti sledování jejich rozpočtů a efektivity, rozšířené vytížení zdrojů pro jednodušší využívání kapacit či Lite verze pro snadný onboarding – to jsou hlavní novinky nástroje pro projektové řízení Easy Project od společnosti Easy Software pro letošní rok. Firma uvede novou verzi svého vlajkového produktu na tuzemský trh v polovině dubna. Cílí jím především na střední a velké firmy, které řeší otázku efektivní správy projektů, ale i na menší společnosti, které dosud Easy Project nevyužily. Vedle profesionální verze tak poprvé vznikla jakási odlehčená varianta Easy Projectu.

„Lite verze umožní zájemcům okamžitě využívat Easy Project, aniž by si museli cokoli zdlouhavě nastavovat. Provedou pouze pět základních kroků, s nimiž jim pomůže naše nápověda,“ líčí Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software. „K zavedení Lite verze jsme přikročili poté, co se o Easy Project začaly zajímat i menší společnosti a živnostníci. I pro ně je výhodné spravovat svoje projekty profesionálně a na jednom místě,“ dodává.

Lepší kontrola nad vytížeností zdrojů

Funkci Business Inteligence uvítají zase střední a velké firmy, protože Easy Projectu zavádí real time monitoring projektů a jejich rozpočtů, včetně sledování efektivity využitých zdrojů – a to jak lidských, tak finančních. „Funkci vytížení zdrojů, která je u Easy Projectu nejprodávanější, jsme rozšířili, takže umožňuje snadnější řízení zdrojů a kapacit,“ popisuje Ondřej Šťovíček. Tyto novinky cílí především na management a majitele středních a velkých firem, které potřebují řídit souběžně několik projektů a optimalizovat mezi nimi zdroje.

„Business Intelligence je určena především finančním a generálním ředitelům,“ konstatuje Šťovíček. Na český trh se Easy Project 2019 dostává po ostrých testech v Německu, Francii, Itálii a Španělsku, kde byl v Beta verzi uveden již letos v únoru. „Zvolili jsme postupný launch, abychom mohli lépe odladit nové funkce a minimalizovali rizika s přechodem na novou verzi. Český trh je pro Easy Project velmi důležitý,“ vysvětluje produktový ředitel Easy Software.

Od nové verze Easy Projectu si firma slibuje lepší uživatelskou přívětivost pro dosavadní i nové zákazníky, maximální udržení stávajících klientů a posílení pozice lídra v managementu projektového řízení na českém trhu. „Měla by také přispět k lepším akvizicím v zemích Evropské unie,“ dodává Ondřej Štovíček.

Bližší informace o Easy Projectu 2019 a jeho nových funkcích naleznete v uživatelské příručce.

O společnosti Easy Software

Společnost Easy Software patří mezi největší programátorské domy postavené na open source platformě Redmine v České republice. Na trhu působí od roku 2007. Dodává řešení jak pro české firemní zákazníky, jako jsou Česká televize, Sazka či PPF, tak pro klienty v Německu, Velké Británii a Evropské unii obecně. Silnou základnu klientů má také v Japonsku a v USA. Easy Software je tvůrcem nejsilnějšího českého řešení pro projektový management Easy Project (www.easyproject.cz), které využívá na 3 000 firemních a statisíce dalších uživatelů. Easy Project představuje komplexní systém pro projektový management, který kombinuje klasické a agilní metody projektového řízení. Easy Project mimo jiné vyniká snadným propojením s dalšími firemními systémy a software.