RIM: Kolekce křesel CA-VA od české společnosti RIM získala ocenění Nábytek roku 2019

Praha, 3. dubna 2019 – Otrokovická firma RIM CZ sbírá se svými novými křesly CA-VA jedno ocenění za druhým. V loňském roce za ně získala svou první cenu Good Design Award, v březnu k ní přibylo ocenění Nejlepší nábytek roku 2019. Předání se konalo v rámci veletrhu DesignShaker v pražských Letňanech. Ocenění nábytek roku uděluje Asociace českých nábytkářů (AČN). Porota si na křeslech cení variability, jednoduchosti a designérské spolupráce.

Oceněni jsme převzali v březnu

Křesla CA-VA má na svědomí rakouský designér Kai Stania, který s RIM spolupracuje od roku 2017. „Tahle křesla jsou jako ulita, která člověka jemně obejme. Hledal jsem takový tvar, který vám umožní příjemně se uvolnit a dá vám prostor diskutovat o důležitých věcech,“ říká o oceněných křeslech Kai Stania.  

Křesla CA-VA patří do kategorie „softseatingu“, tedy nábytku do odpočinkových zón, lobby a kaváren. Kromě ergonomických kancelářských židlí je právě softseating oborem, kde RIM uplatňuje své zkušenosti s ergonomickým sezením.

O křeslech CA-VA

Elegantní a pohodlné křeslo do kavárny, lounge zóny nebo reprezentačních prostor. CA-VA vychází z organických tvarů a současně splňuje náročné požadavky na ergonomii sezení, které se RIM věnuje už přes 27 let. Designérem křesla je rakouský designér Kai Stania, který pečlivě propracoval každý detail a navrhl křeslo tak, aby bylo možné čalounit jednotlivé díly různými potahy a barvami. Každý kus tak může být originál, který přesně splňuje náročné požadavky svých uživatelů.

Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

O RIM CZ

Společnost RIM CZ s. r. o. vznikla v roce 1991 v Otrokovicích nedaleko Zlína. Zabývá se výrobou kancelářských židlí a nábytku, který podléhá přísným nárokům na ergonomii sezení. Slogan „Pro zdravé sezení“ je podložen intenzivním výzkumem ergonomie a firma se tak snaží kultivovat a ozdravovat kancelářské prostředí firem. Na vývoji produktů spolupracují s českými i zahraničními designéry, jsou držitelem ocenění Red Dot, German Design Award a Good Design za produktový design. Více informací získáte na webu rim.cz.

Více informací získáte na webu https://rim.cz/