Lundegaard: Od nového roku s novým složením managementu

Intenzivně pokračujeme v rozvoji nových oblastí, které jsme nastartovali minulý rok a oznamujeme nové složení managementu.

V roce 2018 jsme nastartovali nové inovativní projekty, které úspěšně prošly svou fází „proof of concept“, již domlouváme první implementace u klientů a i v roce 2019 budeme pokračovat v jejich vývoji. Jedná se o platformu pro sjednávání produktů kompletně on-line – platformu KLUSTR (www.klustr.eu), rozvoj naší kompetence v oblasti fast data a umělé inteligence (www.lundegaard.ai), v rámci které vyvíjíme produkt v oblasti digital scoringu. A dále také pokračujeme v rozvoji vývojářského open-source projektu React Union (https://react-union.org/).

Od začátku roku se do těchto i dalších výzev pouštíme s novým složením managementu.

Na pozici CEO nastoupil David Kopřiva, který měl v Lundegaardu na starosti rozvoj nových oblastí se zaměřením na inovativní služby, zejména v oblasti financí. David většinu své dosavadní profesní kariéry strávil ve společnosti BNP Paribas Personal Finance, kde zastával různé pozice v IT oblasti. Jeho hlavním úkolem je další rozšiřování portfolia poskytovaných služeb a produktů, vybudování nových kompetencí zejména v oblasti strategických konzultací a dále pak expanze firmy na zahraniční trhy.

„V pozici CEO firmy chci zúročit své více jak dvacetileté zkušenosti s vytvářením a provozováním ICT služeb, které vždy byly spojeny s inovacemi a byznys hodnotou pro zákazníka. Naší vizí v Lundegaardu je svět, kde existují inteligentní digitální služby, které zjednodušují lidem život. Pracuji na tom, aby se pohled touto optikou při vývoji řešení pro naše klienty stal součástí každodenního života firmy“, říká David Kopřiva.

Do vedení divize Delivery se postavil Libor Šnobl, jehož hlavní odpovědností je výroba a dodávka služeb pro klienty – od návrhu, přes vývoj a testování, po nasazení do provozu a následný servis.

Libor byl posledních pět let zodpovědný za vývoj externích i interních webových portálů ve společnosti MONETA Money Bank. Předtím 13 let pracoval pro dceřinou společnost MONETA Auto, kde si postupně prošel různými pozicemi od vývojáře front-endových aplikací až po pozici CIO. V Lundegaardu prosazuje především efektivní řízení vývoje, hledá nové příležitosti a přináší nové pohledy na vedení velkých projektů a zároveň práci s lidmi a firemní kulturou.

„Lundegaard mě zaujal především svojí kulturou a vztahy uvnitř firmy. Prostředí, které mnohé firmy dnes hledají a staví, přičemž „okukují“ hodnoty ve světě úspěšných společností, se podařilo v Lundegaard vytvořit před mnoha lety. Věřím, že právě to pomohlo Lundegaard úspěšně se držet na trhu 20 let. Přicházím z korporátního světa, ale troufám si tvrdit, že si přináším především víru v lidi a v hledání nových příležitostí. Můj úkol představuje další předávání odpovědnosti a svobody v rozhodování mezi širší skupinu pracovníků společnosti a posílení agilního vývoje,“ říká o své misi Libor Šnobl.

Nově na začátku roku na pozici CFO a COO nastoupil Vladimír Uhlíř. Má na starosti finanční a operativní řízení celé společnosti.

Vladimír má rozsáhlé know-how v oblasti financí, podnikového řízení a práva.  Do Lundegaardu přináší zkušenosti z více než 20 let praxe z pozic finančního ředitele, konzultanta či finančního auditora. Jako CFO nebo poradce úspěšně působil ve společnostech z různých odvětví, např. ve skupině SeneCura CZ, TSR Czech Republic, ve skupině Casablanca INT, Deloitte nebo PwC. Mimo jiné má i zkušenosti s řízením nadnárodních týmů po celé Evropě.

Vladimír dodává, „v Lundegaardu je mým úkolem podporovat další zdravý růst společnosti a její efektivní fungování. Rád bych pomáhal rozvíjet inovativní myšlení ve firmě a pouštím se do projektů, které budou Lundegaardu a jeho klientům dávat náskok před konkurencí.“

O firmě Lundegaard:

Jsme konzultačně-technologická firma. Pomáháme zjednodušovat lidem život prostřednictvím budování chytrých digitálních služeb pro naše klienty. Tvoříme prostředí, ve kterém se potkávají, navzájem inspirují a profesně rostou špičkoví odborníci.