IdeaSense přichází s vlastní konferencí, zaměří se na implementaci inovačních ekosystémů do firem

Společnost IdeaSense, která buduje startupy a klientům pomáhá inovovat produkty, služby a business modely prostřednictvím své metody Inovačních farem, pořádá 25. dubna 2019 praktickou konferenci zaměřenou na výměnu zkušeností z oblasti inovačního procesu. Na akci s názvem Inovační ekosystémy ve firmách – Od nápadu k implementaci inovací čekají návštěvníky 3 bloky panelových diskuzí a 9 profesionálů z oboru, IdeaSense chce tak otevřít diskuzi o inovacích a dát prostor vzájemné inspiraci.

2019-04-10 12_43_04-IEC 2019.png

Konference cílí především na ty, kteří mají na starosti dlouhodobou prosperitu firmy. Určena je ale i majitelům, ředitelům a pracovníkům na manažerských pozicích. Nabitý program je rozdělený do tří tematických bloků, v jejich rámci se představí například Roman Šiser a Kiril Ribarov, inovační manažeři ŠKODA AUTO, či Monika Drobná, Head of Innovation Management v Komerční bance. Diskutovat své zkušenosti budou také ředitelé a manažeři globálních i českých firem jako jsou Chart Ferox, Molson Coors Europe, Electrolux, Letiště Praha, Infinity Energy i samotná IdeaSense.

Tematika inovací v rámci firem je pro nás na denním pořádku,  ze zkušenosti ale víme, že je vnímána spíše abstraktně a mnoho lidí si neví rady, jak s celým procesem vlastně začít. Chceme tyto bariéry zbořit a vytvořit komunitu, která bude inspirovat ostatní,“ uvádí Kateřina Čiháková Ailová, spoluzakladatelka Ideasense.

Inovační ekosystém zahrnuje rozličné procesy a organizační opatření, které firmám umožňují přicházet s novými nápady a neustále se vyvíjet. V České republice jde stále o mladý koncept, jehož potřebu ale vnímá pořád více firem. IdeaSense jim jde touto konferencí naproti a představuje platformu, kde mohou sdílet svá know-how.

Celou akci bude moderovat CEO IdeaSense Rudolf Čihák, v panelu se představí člen Advisory boardu IdeaSense Jiří Devát. Konference se bude konat v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky na adrese Jugoslávských partyzánů 1580/3, 1600, Praha 6. Začátek akce je stanoven na 9:00, končit bude okolo 13. hodiny.

Více informací včetně registrace najdete na webu konference.

O IdeaSense

Společnost IdeaSense vznikla v roce 2012 a platí za leadera na trhu s inovacemi. Firmám z České republiky i zahraničí dodává inovace produktů, služeb a business modelů prostřednictvím Inovačních farem®. Inovační proces vychází z přístupu Human-centered design, který zajišťuje vývoj inovací přesně cílený na příležitosti na trhu (tzv. Jobs-To-Be-Done) a zároveň na dlouhodobou výnosnost inovací. IdeaSense klientům nabízí mimo jiné také zázemí v kulturní antropologii a behaviorální psychologii, které zajišťují výzkum trhu na vysoké úrovni. V inovačním procesu spolupracuje s členy IdeaSense Advisory Boardu – špičkovými odborníky a osobnostmi, kteří jsou přítomni v každém realizovaném projektu.

Kromě vývoje inovačních řešení společnost pomáhá firmám aktivovat vlastní inovační potenciál skrze školení a nastavení interních inovačních ekosystémů. Poskytuje nástroje pro crowd innovation, tj. zapojení zaměstnanců a zákazníků do inovačního procesu. IdeaSense jako jediná v České republice využívá nejefektivnějších způsobů testování tržního potenciálu inovací prostřednictvím prediktivních trhů. Poskytuje kompletní servis v oblasti vývoje inovací, včetně dohledu nad realizací či implementaci inovací skrze dceřiné startupy.