Datart má novou tiskovou mluvčí

Novou tiskovou mluvčí společnosti Datart, která je členem skupiny HP Tronic, se stala Eva Kočicová. Ve funkci nahradila Ivu Pavlouskovou.

Po téměř desetileté zkušenosti z oblasti médií, firemní komunikace a PR působila Eva Kočicová čtyři roky ve společnosti Siemens, kde byla zodpovědná za externí a interní komunikaci ve frenštátském výrobním závodě s více něž 1 200 zaměstnanci.

Do její agendy ve společnosti Datart spadá strategie a řízení komunikace s médii a oblast společenské odpovědnosti (CSR). Je rovněž zodpovědná za externí komunikaci značek Euronics a Kasa.cz, které do skupiny HP Tronic patří.

Datart je jedním z největších prodejců elektra v ČR a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP Tronic. V roce 2018 zaznamenala tržby přes 7,5 mld korun. Datart v současnosti provozuje 111 elektroprodejen, z toho 95 v ČR a 16 na Slovensku. V roce 2019 je Datart generálním partnerem Mistrovství ČR v mobilních hrách.

www.datart.cz

HP Tronic je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. V roce 2010 převzala jeden z nejstarších českých e-shopů Kasa.cz, včetně sesterského e-shopu Hej.sk. O rok později se stala majitelem české značky elektrospotřebičů ETA. V roce 2018 se součástí skupiny HP Tronic stala maloobchodní síť s elektronikou Datart. Společnost HP Tronic působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době zaměstnává dohromady více než 2 700 lidí. www.hptronic.cz