Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady

Praha, 18. dubna 2019 V Česku jsou stále více dostupnější finanční služby v podobě bankomatů. Podle dat Broker Consulting a mBank, kteří provozují vkladomaty na společných pobočkách OK POINT, se zvyšuje zájem zejména o vkladové služby. Ty nejčastěji využívají drobní podnikatelé, jejich oblíbeným dnem je pondělí, průměrná vložená částka se pohybuje okolo 16 tisíc korun na jeden vklad.

Podle posledních dat společnosti Deloitte se v loňském roce v tuzemsku zvýšil počet bankomatů téměř o pětinu a vybralo se z nich meziročně o 110 miliard korun více. Zájem o hotovostní bankomaty mají nejenom Češi, ale třeba i turisté, kteří naši republiku navštíví.

„Tím, že se naše pobočky OK POINT nacházejí v centrech jednotlivých měst, jsou právě pro přijíždějící cizince atraktivní. Navíc naše vkladomaty jsou k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu, což řada z nich ocení nejvíce,“ komentuje situaci Radim Štantejský, manažer projektu OK POINT z Broker Consulting. V provozu je momentálně 44 vkladomatů OK POINT, celková výše vkladů za měsíc se pohybuje nad 160 miliony korun. První byl zprovozněn v březnu 2017 a zatím poslední zahájil provoz letos v lednu.

Turisté ale netvoří hlavní klientelu vkladomatů. V drtivé většině je stále využívají Češi a to zejména pro vklady, které tvoří až dvě třetiny všech transakcí. Průměrně tak klienti na své účty v mBank prostřednictvím vkladomatů na OK POINTech uloží téměř 90 milionů korun měsíčně.

„Mezi ty nejaktivněji využívané patří vkladové bankomaty na třech pražských pobočkách OK POINT, a to na Vinohradské třídě, v historicky prvním otevřeném OK POINTu v Klimentské ulici a také v jednom z nejnovějších na ulici Milady Horákové, a také dva mimopražské na Vídeňské ulici v Brně a v Mlýnské v Ostravě,“ uvádí Bronislav Dvořáček, ředitel pro spolupráci s externími partnery mBank.

Bankomat pozná falešnou bankovku

I když je vkládání peněz prostřednictvím vkladomatů stále populárnější, pořád se objevují klienti, kteří s ním nemají zkušenost. Přitom pro vkládání hotovosti platí pár jednoduchých pravidel. Bankovky je potřeba vkládat volně, nesmí být v obálce či třeba svázané gumičkou. Vhodné je mít je úhledně srovnané a ne poházené či přeložené. Vkladomaty umějí rozpoznat nejenom nepatřičná platidla – třeba jinou měnu či prázdný list papíru, ale i roztrhané či falešné bankovky. Dolní limit částky pro vložení většinou nebývá omezen, horní se pohybuje na hranici 350 tisíc korun na jeden vklad.

O společnosti Broker Consulting

Broker Consulting je jednou z největších poradenských společností na českém a slovenském trhu v oblasti financí a realit. Od roku 1998 získala důvěru více než 640 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Služby společnosti Broker Consulting poskytuje přibližně 1 500 finančních konzultantů ve více než 100 klientských centrech a kancelářích. Společnost přinesla na český a slovenský trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty  životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Broker Consulting rovněž ve spolupráci s mBank vytváří síť franšízových poboček pod názvem OK POINT, kterých je aktuálně otevřeno 44. Více na www.bcas.cz a na www.okpointy.cz. Navštivte také náš Facebook a LinkedIN Broker Consulting a Facebook a LinkedIn OK POINTů.

O mBank

mBank je inovátorem v oblasti internetového a mobilního bankovnictví v České republice a během více než 11 let se pro její služby rozhodlo již více než 660 000 klientů. V roce 2018 mBank získala 5 ocenění v soutěži Zlatá koruna, přičemž si odnesla také vítězství pro mKonto a mKonto Business v obou hlavních kategoriích, v Ceně veřejnosti a v Ceně podnikatelů. V aktuálním žebříčku Finparáda – Finanční produkt roku je její mKonto na 1. místě mezi běžnými účty, stejně jako mHypotéka Light je jedničkou mezi úvěry na bydlení. Novinka letošního roku mKarta Svět nabízená jako základní karta k nově otevřeným účtům mKonto nabízí nejlepší směnné kurzy mezi debetními platebními kartami k bankovnímu účtu v ČR, které jsou na úrovni VIP kurzů těch nejlepších směnáren a fintech řešení. Mezi produkty mBank patří kromě osobních a spořicích účtů také kreditní karty, spotřebitelské půjčky a hypoteční úvěry. V České republice působí mBank jako organizační složka mBank S. A., která je členem skupiny Commerzbank. Více na www.mbank.cz.