Češi a sport: Jaké disciplíny vedou u zaměstnanců v ČR?

Praha, 30. dubna 2019 – Společnost MultiSport uveřejnila nejoblíbenější sportovní aktivity českých zaměstnanců. 34 % zaměstnaných lidí preferuje cvičení ve fitness centrech a 22 % na skupinových lekcích. Následují vodní sporty, jejichž obliba je 8 %, raketové sporty s 5 % a také lezení na umělé stěně, kterému holdují 2 % pracujících. Oblíbené jsou kromě sportu také wellness aktivity, jež vyhledává 5 % zaměstnanců.

Výsledky vyplývají z analýzy společnosti MultiSport Benefit, která mapovala návštěvnost sportovních center pro rok 2018. V porovnání s rokem 2017 stoupla celková návštěvnost všech partnerských středisek o 75 %. Největší nárůst zaznamenaly právě skupinové lekce a návštěva fitness center. „Trend cvičení ve fitness centrech a na skupinových lekcích má rostoucí tendenci již delší dobu. Jedná se totiž o aktivity, které můžete pohodlně skloubit s pracovní dobou. Síť těchto sportovišť je dnes již natolik rozšířená, že mnoho zaměstnanců si může najít cvičební centrum v nejbližším okolí svého zaměstnání a jít si tak zacvičit buď cestou do práce, z práce nebo během obědové pauzy,“ vysvětluje nárůst poptávky Marián Škripecký, Managing Partner Czech & Slovakia ve společnosti MultiSport Benefit.

Zvýšil se také počet uživatelů karet MultiSport. V roce 2017 využívalo služeb karet 83 000 zaměstnanců, zatímco koncem roku 2018 jich bylo už přes 133 000. „Poptávka po sportovním vyžití i relaxačních aktivitách ze strany zaměstnanců v uplynulém roce značně stoupla. Růst nadále očekáváme i v letošním roce,“ konstatuje Škripecký, jenž tento trend připisuje zvyšujícímu se zájmu Čechů o zdravý životní styl.

O společnosti MultiSport Benefit, s.r.o.:

Firma MultiSport Benefit, s.r.o., působí v ČR od roku 2010 a je dceřinou společností Benefit Systems SA. Tato mateřská společnost byla založena v roce 2001 a zaujímá vedoucí postavení na polském trhu zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportu a relaxace. Hlavním produktem společnosti MultiSport Benefit, s.r.o., je karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám.

Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než 2 200 sportovních a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit. Tento benefit tedy dává svým vlastníkům možnost vyzkoušet si různé aktivity a dělat zrovna to, na co mají náladu.

Karta MultiSport dnes dává více než 170 000 zaměstnancům příležitost, aby se cítili lépe jak po fyzické, tak i psychické stránce. Díky tomu jsou zdravější, spokojenější a v práci výkonnější. Pomáhá tak se snížením fluktuace zaměstnanců a posílením loajality vůči zaměstnavateli.

Reklamy