Rubikon PR expanduje na Slovensko

Rubikon PR, přední česká komunikační agentura v oblasti e-commerce a technologií, v jejímž portfoliu je více než dvacítka korporátních klientů a start-upů, rozšiřuje své aktivity na území Slovenska. Reaguje tak na poptávku klientů, kteří působí na obou trzích.

2019-04-30 20_32_58-Rubikon PR.png

Agentura Rubikon PR působí na českém trhu od roku 2012. Její tým má dlouhodobé zkušenosti s komunikací klientů v rychle se rozvíjejících segmentech, jako jsou technologie, e-commerce, online služby nebo finanční sektor. V roce 2019 chce i nadále pokračovat ve zvětšování svého týmu a rozšiřování nabízených služeb.

Rubikon PR má dlouhodobé vazby na partnerské agentury v Německu, Polsku nebo Maďarsku. Rozšíření na Slovensko je reakcí na poptávku od stávajících klientů, kteří působí na obou trzích, a je pro ně efektivnější zajistit komunikaci na obou trzích prostřednictvím jednoho dodavatele. Prvním takovým klientem je přepravní aplikace Bolt, jejíž komunikaci agentura zastřešuje jak v České republice, tak od dubna také na Slovensku. Zájem o tuto službu již projevili další klienti, za které Rubikon PR komunikuje v České republice.

„Nastal čas se aktivně podívat na nový trh. Slovensko nám dává smysl, protože mnoho našich klientů zde působí. Někteří ale řídí slovenský trh z Prahy, případně odtud expandují, takže možnost s námi koordinovat práci na dvou trzích z jednoho místa vítají,“ říká Šimon Rákosník, Managing Partner v Rubikon PR.

Prozatím bude agentura aktivity na Slovensku koordinovat z Prahy, v budoucnu ale nevylučuje možnost založení pobočky v Bratislavě.

„Těšíme se na poznávání nového trhu. Už nyní vidíme některé odlišnosti, ale spíše jsme příjemně překvapeni proaktivitou slovenských médií,“ dodává Šimon Rákosník.

O Rubikon PR

Agentura Rubikon PR byla založena v roce 2012. Její zakladatelé působili ve velkých mezinárodních i českých agenturách. Motivací k jejímu založení byla zejména nespokojenost s tím, jak se v těchto agenturách pracovalo. Na začátku roku 2019 se jejím jediným majitelem stal Šimon Rákosník.

Rubikon PR v současné době zajišťuje komunikaci zejména pro technologické a e-commerce klienty a také pro nejrůznější online služby a začínající projekty. Komunikuje například za společnost DPD, inovační laboratoř IdeaSense, přepravní aplikaci Bolt nebo dodavatele IT služeb Cleverlance.