Kaspersky Lab nově chrání firmy podnikající v oblasti blockchainu a kryptoekonomie

2. května 2019 – Společnost Kaspersky Lab spustila nový balíček služeb zaměřených na firmy podnikající v oblasti blockchainu a kryptoekonomie. Projektům ICO či STO a kryptoměnovým burzám nabízí na míru šité služby jako je Smart Code Review, Application and Website Security Assessment, speciální školení zaměřené na zvyšování povědomí o kyberbezpečnosti, ochranu proti phishingu a Incident Response. Kaspersky Lab navíc kryptoměnovým burzám nad rámec těchto služeb přináší také nástroje prevence podvodů a praní špinavých peněz a detekci cílených útoků.

Blockchain a trh s kryptoměnami prošly rychlým vývojem a nyní se významným dílem podílejí na chodu globální ekonomiky. Celková tržní hodnota digitálních měn se odhaduje na 362 miliard dolarů a podle společnosti PwC se díky ICO projektům podařilo v roce 2018 nashromáždit více než 19,7 miliard dolarů.

I když se z počátku zdálo, že je blockchain velmi bezpečnou technologií, začínají se nyní okolo kryptoekonomie objevovat různé kybernetické hrozby a rizika. V průběhu posledních dvou let zaznamenali odborníci z Kaspersky Lab celou řadu kybernetických hrozeb, zacílených na tuto oblast: phishingové kopie oblíbených ICO stránek, cílené útoky na kryptoměnové burzy, adware zacílený na krádež kryptoměn a další.

Proto společnost Kaspersky Lab nyní přichází se dvěma službami, které zohledňují specifika fungování blockchainu a firem z oblasti kryptoměn. Služby speciálně zaměřené na nabídku tokenů zahrnují následující funkcionality:

  • Funkce Smart Contract Code Review identifikuje chyby a nedeklarované prvky, stejně jako zjišťuje nesrovnalosti mezi uvedenými fakty v podkladových dokumentech a smart-contract business logikou.
  • Application Security Assessment pomáhá startupovým týmům analyzovat stav bezpečnosti jejich aplikací, které vyvíjely.

Pro zlepšení celkové bezpečnosti kryptoměnových burz nabízí Kaspersky Lab tento balíček speciálních služeb:

  • Application Security Assessment pomáhá vlastníkům kryptoměnových burz odhalit kritické chyby a opravit je ještě před tím, než způsobí škody.
  • Penetrační testy umožňují kryptoměnovým burzám identifikovat slabá místa jejich systémů, díky čemuž se mohou vyhnout útokům hackerů.
  • Služba User Account Takeover Prevention detekuje pokusy zločinců získat přístup k uživatelským peněženkám.

Bezpečnostní služby Kaspersky Blockchain Security zahrnují také ochranu před phishingem – Phishing Protection varuje před falešnými kopiemi kryptoměnových burz a ICO projektů. Služba Incident Response a školení zaměřené na zvyšování povědomí o kyberbezpečnosti zlepšují celkovou odolnost firem, které budou lépe odolávat nástrahám sociálního inženýrství.

Kryptoměnovým burzám, které mají zavedená pouze základní bezpečnostní opatření, nabízí Kaspersky Lab nadstandardní vylepšení. Mezi ně se řadí upozornění na potenciální podvodné blockchainové transakce, čímž se dá zabránit praní špinavých peněz. Kryptoměnově zaměřené společnosti ocení i automatické identifikování cílených útoků a automatizované reakce na ohrožení.

„I když se kryptoměnám a blockchainu věnuje celá řada společností i jednotlivců, panuje stále u velké části společnosti obava z investování do kryptoekonomie. Tato oblast totiž poutá velkou pozornost kyberzločinců. Blockchainové služby mnohdy postrádají lepší zabezpečení, což odrazuje potenciální investory. V poslední době jsme pracovali na řadě projektů ICO, díky čemuž jsme vypozorovali, že blockchainové startupy mají zvýšený zájem o kybernetické zabezpečení. Jednak kvůli zlepšení své ochrany, ale také pro zvýšení důvěryhodnosti před investory. Právě proto přicházíme s našimi novými službami,“ komentuje Vitaly Mzokov, Head of Verification ve společnosti Kaspersky Lab.

Nové služby jsou dostupné pro zákazníky po celém světě. Více informací se o nich můžete dozvědět na těchto internetových stránkách.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností již více než 21 let. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb nové generace zaměřených na ochranu podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.