Zyxel podporuje programátory a IT nadšence

3 ks přístupových bodů WAC6502D-S, 150 IT nadšenců, 50 hackerů, 40 hodin, neomezený přístup k mentorům a k internetu a přes 7 GB přenesených dat.

To byl letošní #AimtecHackathon za podpory Zyxel

Praha, 2. 5. 2019

V březnu se v Plzni konal již 4. ročník programátorského maratonu pod záštitou společnosti Aimtec, se kterou Zyxel dlouhodobě spolupracuje. Víkend 8.–10. 3. 2019 opět patřil talentům z oblasti vývoje hardwaru i softwaru a nejnovějším trendům v oblasti technologií. Na plzeňském Hackatonu se letos podílela i společnost Zyxel. Akce byla pokryta třemi špičkovými přístupovými body WAC6502D-S včetně unifikované bezpečnostní brány USG310.

Průběh akce

Po dobu konání akce bylo na Zyxel WiFi prvcích připojeno přibližně 160 klientů, kteří přenesli až 7 GB dat, což představuje velké objemy, pokud jde o počet klientů, i pokud jde o objem přenesených dat.

Produkty AP z řady WAC řízené kontrolerem USG310 zvládaly takový rozsáhlý přenos bez problémů, a vytvořily tak vhodné zázemí pro všechny programátory a návštěvníky akce. Samozřejmostí je load balancing, který umožňuje rovnoměrné rozložení provozu v síti mezi jednotlivá AP. Stabilita byla zajištěna mimo jiné systémem SMART Antenna, který reaguje v reálném čase na pohyb a koncentraci klientů s ohledem na okolní rušení a přizpůsobuje vysílací charakteristiku.

V grafech uvedených níže je možné sledovat celkový přenos objemů dat za jednotlivé dny eventu a dále počet klientů, kteří byli připojeni na WiFi síť a kteří přenesli uvedené objemy dat.

Co je tedy možné v tak krátkém čase vytvořit?

Naprogramovat se dá cokoliv, třeba lednička, která vás informuje o blížícím se datu spotřeby uložených potravin, nebo aplikace, pomocí které si ve virtuální realitě můžete zahrát na piano. Výhercem letošního ročníku se stal tým PSI se svou herní aplikací, díky níž přes svůj smartphone můžete se svými přáteli hrát stejnou hru a spolupracovat na jejím průběhu – každý hráč ovládá jen část pohybu, například chůzi nebo otevírání dveří.

Chcete o akci vědět víc? Podívejte se zde

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

3 500 partnerů v ČR a SR

100 milionů zařízení propojujících svět

700 000 organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

Působnost na 150 trzích celého světa

Zyxel, Your Networking Ally.