Při mistrovství světa v hokeji poběží speciální digitální rozhlasová stanice Radiožurnál Sport. Bude dostupná v DAB+ síti, kterou provozují CRA.

Praha, 10. května 2019 – Digitální vysílání Českého rozhlasu (ČRo) spouští speciální projekt. V sítí DAB+, kterou pro ČRo provozují České Radiokomunikace (CRA) a kterou může naladit už 60 % obyvatel Česka, bude po dobu mistrovství světa v hokeji vysílat stanice Radiožurnál Sport.  Součástí vysílání budou i obrazové informace pro přijímače s grafickým displejem.

Digitální rozhlasové vysílání udělá další krok ve svém rozvoji. Již nyní pokrývá síť, kterou provozují CRA, nyní naladí 60 % obyvatel a pokrývá většinu dálničních tahů v Česku. Nyní se dočká speciálního obsahu, 10. května spustí své vysílání speciální digitální stanice Radiožurnál Sport a bude vysílat po celou dobu konání mistrovství světa v hokeji. Na přijímačích s grafickým displejem se budou zobrazovat i obrazové informace z hokejového šampionátu ve formě slideshow.

Digitální vysílání lze přijímat prostřednictvím rozhlasových přijímačů podporujících standard DAB+. Tyto přijímače jsou již běžně dostupné v obchodních řetězcích s elektronikou.

Technické parametry:

Kanál: Čechy 12C, Morava + Slezsko 12D

Typ kódování: DAB+

Datový tok: 48 kbps

Kodek: HE-AAC, v.2

Pokrytí obyvatel: 60 %

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.