Hyundai bude na CNER 2019 reprezentovat lídr FIA Electric and New Energy Championship

Na jihu Čech startuje 16. května 8. ročník Czech New Energies Rallye. Populární závod vozů s alternativními pohony je součástí mezinárodního seriálu FIA Electric and New Energy Championship 2019 a pojede se kromě České republiky ještě v dalších osmi evropských zemích, v Kanadě a na Islandu. Z flotily Hyundai se závodu zúčastní dva modely KONA Electric a jeden IONIQ Electric, který bude řídit současný lídr šampionátu Alexander Stricher a navigátor Jean-Charlese Huvelle. Francouzská posádka zároveň netají ambicí zvítězit v celém letošním seriálu FIA.

„Víme, že nás čeká velmi náročných 620 kilometrů v okolí Českého Krumlova a Hyundai IONIQ je pro nás tou nejlepší volbou. Rallye vozů s alternativními pohony jsou čím dál populárnější, je to tudíž velmi dobrá příležitost ukázat, že je možné vychutnat si jejich jízdu a dynamiku,“ uvedl Alexandre Stricher s tím, že jeho cílem je získat body do celkového šampionátu FIA. „Víme, že Hyundai IONIQ Electric je nejvýkonnějším elektromobilem na trhu, takže je naším úkolem potvrdit vítězstvím jeho kvality,“ dodal francouzský novinář a dřívější člen Citroën Total World Rally Teamu, který v minulém roce zvítězil také např. v eRallye Monte-Carlo.

„Velice nás těší, že si Alex pro závod v ČR vybral náš IONIQ Electric. Jeho žádosti jsme rádi vyhověli a nyní budeme držet palce, aby zvítězil také ve druhém podniku FIA Electric and New Energy Championship a posunul se tak ještě blíže ke svému cíli,“ uvedl Jan Pohorský, specialista komunikace společnosti Hyundai Motor Czech. Automobilka nedávno představila novou generaci modelové řady IONIQ. Ta nabídne opět trojici elektrifikovaných pohonů v jedné karosářské variantě. Od uvedení první generace v roce 2016 prodal Hyundai více než 60 000 těchto vozů a tato modelová řada se stala jedním z hlavních pilířů progresivní řady produktů značky Hyundai pro budoucí mobilitu. Automobilka je výrobcem s nejširším portfoliem elektrifikovaných pohonů na evropském trhu, které zahrnuje také průkopnické NEXO, vybavené revolučním elektrickým pohonem poháněným palivovým článkem, plně elektrické SUV KONA Electric s dojezdem 449 km na jedno nabití nebo částečně hybridní verzi oblíbeného SUV Tucson s napětím 48V.