Život v online světě představí konference Lidé v síti

Brno, 21. 5. 2019 – Jak děti ochránit před nástrahami internetu? Lze v dětském kolektivu zabránit kyberšikaně? Kdy je nejvyšší čas omezit dobu strávenou na internetu? A jak vypadá generace Z, která vyrůstala v online prostředí? Odpovědi na tyto a další otázky nabídne konference Lidé v síti, kterou 29. května v Café Práh v Brně od 15 hodin pořádá poskytovatel internetu netbox. Mluvit na ní bude například oblíbený youtuber Johny Machette, který představí tajemství internetové generace Z.

Akce je určená široké veřejnosti a jejím cílem je upozornit na rizika, která s sebou rozvoj internetu a podobných technologií přináší. „Jedná se o završení naší jarní kampaně #budoffline, která lidem říká, že je naprosto v pořádku si od života online na chvíli odpočinout. Internet tu pro ně bude i zítra,“ uvedl marketingový ředitel společnosti netbox Lukáš Pazourek.

Zvláštní důraz pak kladou organizátoři akce na bezpečnost dětí a mladistvých na internetu a sociálních sítích. „Konference je určená především pro rodiče, učitele a všechny lidi, kteří chtějí porozumět generaci narozené do digitálního světa,“ doplnil Lukáš Pazourek.

Na konferenci se představí zajímaví řečníci z magazínu Flowee, brněnské Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci nebo Policie ČR. „Chybět nebudou ani spisovatelé, influenceři a lidé z netboxu,“ řekl marketingový ředitel netboxu.

O světě internetu bude přednášet celkem devět odborníků na online svět.

  • Michal Rašovský: Internet tu bude i zítra, aneb #budoffline
  • Jan Müller: Děti se staly zbožím aneb Jak technologické firmy těží data ze svých uživatelů
  • Daniel Dočekal: Desatero schopností pro přežití v digitální džungli
  • Klára Ponczová: Manipulace nebo kreativita aneb Marketingové strategie, které cílí na nejmladší publikum
  • Lidija Zavoralová: Prevence před kyberzávislostmi
  • Johny Machette: Kdo jsou vlastně vaše děti aneb Tajemství generace Z
  • Petr Baďura: Intenzivní nerovná se problematický – mladí Češi a sociální sítě
  • Hana Macháčková: Cyberhate – nenávistné obsahy online
  • Karel Mráka: Útoky na integritu osob (dětí) v prostředí sociálních sítí pohledem policie

Vstupné na konferenci je zdarma, ale každý, kdo se chce akce zúčastnit, se musí předem registrovat. „Kapacita kavárny je omezená a už nyní jsme zaznamenali velký zájem o účast,“ vysvětlil Lukáš Pazourek. Registrovat se lidé mohou na webové stránce www.netbox.cz/lide-v-siti-2019.