C2H přebírá české a slovenské pobočky s francouzským dámským prádlem Etam

Etam, nejúspěšnější značku dámského spodního prádla ve Francii, bude v České republice prodávat C2H Michala Mičky. Společnosti se na tom dohodly minulý týden a podepsaly pětiletou afiliační smlouvu. C2H tak ke značkám Pietro Filipi a Kara přidává segment spodního prádla a chce se stát nejsilnějším retailovým prodejcem módy v regionu střední a východní Evropy.

C2H v současnosti provozuje více než 70 kamenných prodejen Pietro Filipi a Kara a do konce roku chce zprovoznit dalších 10 prodejen dámského spodního prádla Etam, z toho několik na Slovensku. K tomu budou potřeba investice v řádech desítek milionů korun. Další prostředky společnost vynaloží na marketing.

„Chceme být Etamu partnerem nejen v Česku a na Slovensku, ale také v regionu střední a východní Evropy, kde je velký potenciál pro expanzi. A díky Pietro Filipi, Kara a dalším značkám, se kterými chceme spolupracovat, bude naše vyjednávací pozice silná,“ říká Michal Mička, majitel skupiny C2H.

Základem pro úspěch je šíře portfolia a předchozí zkušenosti s otevíráním poboček Pietro Filipi a Kara. C2H sází na vysokou kvalitu personálu, který může rotovat mezi jednotlivými značkami a udržovat tak vysoký standard v rámci firemní strategie a kultury.

Výrobky Etam jsou navrhovány i vyvíjeny kompletně ve Francii. K co největšímu detailu produktu pro český personál by proto měla pomoci různá školení přímo od tamních specialistů.

Paříž je hlavní město módy. Chtěli bychom do Česka přinést trendy, které tam Etam udává a nabídnout zákazníkům široký a cenově dostupný sortiment té nejlepší francouzské elegance a kvality, říká Štěpán Pára, který má v rámci C2H kompletně celý Etam na starost a právě v Paříži pracoval například pro značky Lacoste nebo Etam, jehož zázemí dobře zná.

Cílem C2H je expanze do regionu CEE, na Blízký a Střední východ nebo do Ruska. Chce se profilovat jako velký hráč, který má v nabídce několik silných značek. Kromě Pietro Filipi a Kara by to měly být známé světové značky, například britský Ted Baker nebo právě pařížský Etam, jehože zařezení do portfolia pomůže nejen v prodejích z hlediska šíře sortimentu, ale zvyšuje také prestiž celé skupiny C2H.

O C2H:

Společnost C2H Equity a. s. zastřešuje aktivity v oblasti Private Equity, Venture Capital a Real Estate. Jejím majoritním akcionářem je Michal Mička, který má bohaté zkušenosti s budováním úspěšných firem. C2H Equity je struktura postavená na třech samostatných nohách, tedy třech oblastech zájmu, kterými jsou C2H Retail holding s Pietro Filipi, Kara a Etam; INCOMMING ventures s podíly v e-commerce projektech Flatio, Expando, ShopSys a Apify; a C2H Real Estate, který se zaměřuje na investice v oblasti retailového developmentu.