Elevator Lab Challenge hledá fintechy a startupy

Fintech společnosti z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska mohou v těchto dnech žádat o účast v programu Elevator Lab Challenge, který pořádá Tatra banka. Vítěz získá 5 tisíc euro, možnost své řešení testovat přímo v bance a divokou kartu do celosvětového kola soutěže Elevator Lab.

Cílem programu je najít startupové řešení, které využívá inovativní technologie a zároveň má největší potenciál pro reálné využití v oblasti platebních transakcí, rozšířené analytiky, bezpečnosti, poradenských služeb, poboček budoucnosti nebo open bankingu.

Vítěz kategorie nejinovativnější nápad získá odměnu 5000 eur. Výherce kategorie nápad s nejširším uplatněním v rámci celé skupiny Raiffeisen Bank International dostane divokou kartu do semifinále mezinárodní soutěže Elevator Lab, přičemž mezinárodní porota vybere vítěze, jejichž řešení se budou testovat v některé ze 14 zemí, kde RBI působí.

Termín přihlášek je do 21. června. Finále proběhne v září letošního roku ve Vídni. Podrobný popis programu Elevator Lab Challenge včetně přihlášek a termínů je dostupný na https://elevator-lab.com/challenges/slovakia/. Přihlášení do Elevator Lab Challenge znamená otevřené dveře a možnosti škálování startup produktu na mezinárodní úrovni.

V minulých ročnících uspěla například česká firma Gauss Algorithmic, která poskytuje

řešení v oblasti analýzy Big Data, strojového učení a prediktivní analytiky.