Rychlý přenosný disk v odolném a elegantním provedení – TRANSCEND ESD250C s USB-C

Krakov, 24. května – Firma TRANSCEND představuje nový externí disk SSD ESD350C využívající rozhraní USB 3.1 typu C. Disk dosahuje rychlost čtení dat na úrovni 1 050 MB/s a zápisu do 950 MB/s. Disk je určen pro uživatele, kteří potřebují efektivní, ale zároveň stylově vyhlížející nosič dat pro cestování nebo práci na mobilních zařízeních.

Umístěný v diskovém zařízení SSD PCIe, poskytuje rychlost čtení dat do 1 050 MB/s a zápisu do 950 MB/s. Díky využití paměťových čipů 3D NAND TLC, získáme delší životnost disku než tomu bylo u modelů založených na tradičně používaných 2D NAND čipech.

Disk vyniká svým vzhledem a odolností díky gumovému etui v modrém odstínu navy blue. Protiskluzový materiál pomáhá chránit disk před vnějším poškozením i nečistotami. Velikost, srovnatelná s velikostí dlaně zaručuje, že se disk snadno vejde do kapsy nebo kabelky. Společně s diskem obdrží klienti dva kabely s konektorem USB typu C do USB typu C a zároveň USB typu C do USB typu A. Díky výše zmíněnému etui, rozměrům disku a přikládaným universálním kabelům, je disk ideální pro použití na cestách – a to jak pro práci s video soubory, tak i k relaxaci při oblíbeném filmu nebo poslechu hudebního alba.

Disk může být použit jako externí paměť pro smartfony i tablety vybavených konektorem USB-C, nejnovějších MacBooků z Thunderboltem 3 nebo produktů z konektorem USB, jako jsou konzole Xbox One a Play Station 4.

Výrobce dodává k produktu software TRANSCEND Elite, který uživateli pomáhá při správě dat a samotného disku. Umožňuje, mimo jiné. zálohování, šifrování a obnovu dat. Program je kompatibilní s operačními systémy Microsoft Windows a macOS 10.10. Software je k dispozici zdarma na internetových stránkách výrobce.

Záruka a cena

Disk ESD350C se objeví na české, a slovenském trhu v polovině června. Doporučené ceny producenta jsou následující:

 

  • 3 549 CZK / 139 EUR za verzi 240 GB
  • 4 689 CZK / 179 EUR za 480 GB
  • 7 739 CZK / 299 UER za 960 GB

 

Kupující obdrží na výrobek tříletou záruku.

Specifikace

Disk TRANSCEND ESD350C
Rozměry 96,5 mm x 53,6 mm x 12,5 mm
Hmotnost 87 g
Teplota při práci 0°C – 60°C
Rozhraní USB 3.1 Gen 2
Typ paměti 3D NAND Flash
Kapacita 240 GB, 480 GB, 960 GB
Maximální sekvenční čtení* 1 050 MB/s
Maximální sekvenční zápis* 950 MB/s
Doplňkový software Transcend Elite
Napájení 5 V
Certifikáty CE, FCC, BSMI
Záruka 3 lata
Dodávané kabely USB-C do USB-C, USB-C do USB-A

* Přenosy se mohou lišit v závislosti na použitém hardwaru a softwaru.

Více informací:

www.transcend-info.com

O firmě TRANSCEND

TRANSCEND je světově uznávaným výrobcem paměťových a počítačových periferií. Společnost byla založena v roce 1988 a nabízí celou řadu paměťových modulů, USB karet, přenosných pevných disků, stacionárních disků, MP3, paměťových flash karet, čteček karet a jiných multimediálních produktů. TRANSCEND provozuje výrobu na Tchaj-wanu a v Číně. Firma má dále pobočky ve Spojených státech, Velké Británii, Německu, Nizozemsku, Japonsku, Koreji a Číně.