Den dětí na Alza.cz: slevy na hračky, elektroautíčka do FN Motol, plyšáci do ÚPMD

Praha, 30. 5. 2019 – Alza ani letos nezapomíná na děti a k jejich mezinárodnímu dni připravila řadu zajímavých aktivit. Až do 2. června nabízí na webu atraktivní slevy na vybrané druhy hraček a v rámci společenské odpovědnosti také podpoří dvě pražské nemocnice. Pacientům dětského oddělení FN Motol věnuje firma 5 elektroautíček a 10 tabletů pro zmírnění stresu před zákroky. Podolskému ÚPMD bylo předáno 250 plyšových Alzáčků, což je na Alze již několik let nejprodávanější plyšová hračka.

Největší český online prodejce podporuje děti a mládež v souladu s hodnotami a společenskou odpovědností firmy dlouhodobě. V rámci Mezinárodního dne dětí Alza vůbec poprvé navázala spolupráci také s pražským Ústavem pro péči o matku a dítě. Ta dnes (30. 5.) uspořádala už druhé setkání dětí, jež byly operovány uvnitř dělohy v časných týdnech těhotenství kvůli nejrůznějším komplikacím. Těmto rodinám ze všech koutů ČR i SR firma věnovala populární plyšové Alzáky. Centrum fetální medicíny (CFM) Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) je jediné systematicky fungující zdravotnické zařízení u nás i na Slovensku zabývající se nitroděložní operativou ještě nenarozených dětí.

V nejbližších dnech dojde také k předání daru pro Fakultní nemocnici Motol. Tamnímu dětskému oddělení Alza věnuje 5 stylových elektrických autíček, v nichž budou malí pacienti dojíždět na nejrůznější vyšetření. Dar doplní ještě 10 tabletů s pohádkami pro příjemnější čekání např. na narkózu nebo jiné zákroky. Podobná opatření pomáhají výrazně snižovat stres z nemocničního prostředí.

Na webu pak Alza připravila ke Dni dětí speciální pobídku pro všechny rodiče, kteří chtějí svým ratolestem udělat 1. června radost. V sekci Alza Hračky najdou nyní stovky nejoblíbenějších produktů se slevou až 50 %. Konkrétně:

  • Sleva 10-30 % na celý sortiment LEGO
  • Sleva 12 % na elektrická vozítka
  • Sleva až 55 % na produkty Spin Master
  • Sleva 30 % na celý sortiment Hot Wheels a mnohé další

Vloni Alza věnovala 1 milion korun Nadačnímu fondu Předčasně narozené děti. Letos už má na kontě řadu dalších sponzorství. Věcnými dary podpořila zejména spolky zaměřené na děti s různými formami autismu: Jonášův spolek, havířovský Adam nebo Děti úplňku. Spolupracuje také s pěstouny (Dobrá rodina) a pravidelně pořádá akce pro děti svých zaměstnanců.

Více k MDD na: https://www.alza.cz/hracky/dendeti

O společnosti Alza.cz a.s.:

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium,. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi prodejci elektra, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 64 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.