Sberbank byla vyhlášena nejinovativnější digitální bankou střední a východní Evropy

Praha 30. 5. 2019 Dle hodnocení prestižního časopisu Global Finance se nejinovativnější digitální bankou střední a východní Evropy stala Sberbank. Kritériem hodnocení je aktivní využívání nejnovějších technologií při poskytování servisu a služeb bankovním klientům.

Sberbank zvítězila na základě hodnocení pěti inovativních projektů:

  • Chatujte ve Sberbank – unikátní bankovní služba, která klientům umožňuje vzájemně komunikovat, posílat si peníze, samolepky a e-pohlednice formou chatu.
  • Jednoduché vyhledávání ve Sberbank Online – řešení založené na strojovém učení poskytuje uživatelům personalizované výsledky a pomáhá jim rychle najít to, co potřebují.
  • Platforma Sberbank Online – umožňuje neomezenému počtu nezávislých týmů současně vyvíjet mobilní aplikace a webové verze Sberbank Online.
  • Firemní karta – první firemní karta na trhu pro malé podniky, která jim přináší výhodnější podmínky pro nákup zboží a služeb od partnerů banky.
  • Multifunkční platforma – umožňuje uživatelům sledovat plnění klíčových finančních a nefinančních ukazatelů a analyzovat investice a realizace obchodních plánů společností náležející do skupiny Sberbank.

Joseph Giarraputo, vydavatel magazínu Global Finance, k výsledkům uvedl: „Finanční instituce, které obdržely ocenění Global Finance The Innovators 2019, mistrovsky prolomily bariéry, aby uvolnily kreativní myšlení. Nastavily laťku pro využívání kreativních přístupů poskytování nadstandardních produktů a řešení.“

Vítěze vybral redakční tým Global Finance společně s renomovanými novináři, kteří se zabývají inovacemi bankovního sektoru.

Global Finance je ekonomický měsíčník založený v USA v roce 1987, který sleduje dění ve světě financí. Přináší informace z oblasti podnikových financí, společných podniků, fúzí a akvizic, kapitálových trhů, světových ekonomik, vztahů s investory, světových měn, bankovnictví, řízení rizika, správy cizího majetku, přímých investic a řízení peněz, a sestavuje každoroční hodnocení finančních institucí a společností. Vychází ve 158 zemích světa, v nichž má více než 50 000 čtenářů a předplatitelů.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Reklamy