Sberbank byla vyhlášena nejinovativnější digitální bankou střední a východní Evropy

Praha 30. 5. 2019 Dle hodnocení prestižního časopisu Global Finance se nejinovativnější digitální bankou střední a východní Evropy stala Sberbank. Kritériem hodnocení je aktivní využívání nejnovějších technologií při poskytování servisu a služeb bankovním klientům.

Sberbank zvítězila na základě hodnocení pěti inovativních projektů:

  • Chatujte ve Sberbank – unikátní bankovní služba, která klientům umožňuje vzájemně komunikovat, posílat si peníze, samolepky a e-pohlednice formou chatu.
  • Jednoduché vyhledávání ve Sberbank Online – řešení založené na strojovém učení poskytuje uživatelům personalizované výsledky a pomáhá jim rychle najít to, co potřebují.
  • Platforma Sberbank Online – umožňuje neomezenému počtu nezávislých týmů současně vyvíjet mobilní aplikace a webové verze Sberbank Online.
  • Firemní karta – první firemní karta na trhu pro malé podniky, která jim přináší výhodnější podmínky pro nákup zboží a služeb od partnerů banky.
  • Multifunkční platforma – umožňuje uživatelům sledovat plnění klíčových finančních a nefinančních ukazatelů a analyzovat investice a realizace obchodních plánů společností náležející do skupiny Sberbank.

Joseph Giarraputo, vydavatel magazínu Global Finance, k výsledkům uvedl: „Finanční instituce, které obdržely ocenění Global Finance The Innovators 2019, mistrovsky prolomily bariéry, aby uvolnily kreativní myšlení. Nastavily laťku pro využívání kreativních přístupů poskytování nadstandardních produktů a řešení.“

Vítěze vybral redakční tým Global Finance společně s renomovanými novináři, kteří se zabývají inovacemi bankovního sektoru.

Global Finance je ekonomický měsíčník založený v USA v roce 1987, který sleduje dění ve světě financí. Přináší informace z oblasti podnikových financí, společných podniků, fúzí a akvizic, kapitálových trhů, světových ekonomik, vztahů s investory, světových měn, bankovnictví, řízení rizika, správy cizího majetku, přímých investic a řízení peněz, a sestavuje každoroční hodnocení finančních institucí a společností. Vychází ve 158 zemích světa, v nichž má více než 50 000 čtenářů a předplatitelů.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.