HubHub otvírá druhé coworkingové centrum v srdci Prahy

K současným 3 500 m2 v HubHub Na Příkopě 14 přidává dalších
2 700 m2 v nově zrekonstruovaném Paláci ARA a stává se tak největším coworkingovým prostorem pod jednou značkou v Praze.


Přímo v centru Prahy vedle Jungmannova náměstí vzniklo nové coworkingové centrum HubHub Palác ARA mezinárodního poskytovatele pracovních prostor HB Reavis. Rozkládá se na pěti podlažích významné funkcionalistické budovy v Perlové ulici a je již druhým pražským HubHubem po rychle zaplněné pobočce Na Příkopě 14, která je vzdálena pouhých 500 metrů od nové lokality. Touto expanzí HubHub reaguje na stále rostoucí zájem startupů a
inovativních firem a zároveň plánuje rozšíření vlastních vzdělávacích aktivit.

Druhý pražský HubHub vyniká nejen exkluzivní adresou přímo vedle stanice metra Můstek, ale i budovou, ve které sídlí. Funkcionalistický Palác ARA, resp. bývalý obchodní dům Perla, prošel kompletní rekonstrukcí. Na jeho pěti podlažích dnes HubHub nabízí více než 350 pracovních míst v kancelářích i flexibilních prostorách s přístupem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to klidně i s domácím mazlíčkem u pracovního stolu. Nechybí plně vybavené kuchyňky s filtrovanou vodou, kávou a čajem, zasedačky, sprcha, telefonní „budky“ či relax zóny. Pomyslnou třešničkou jsou
2 terasy s výhledem na historickém centrum Prahy a Pražský hrad. Celé jedno podlaží pak zabírá eventový prostor pro interní i externí akce o kapacitě až 120 lidí, kde bude HubHub pokračovat v organizování řady vzdělávacích aktivit a eventů zaměřených na rozvoj startupové komunity.
Od léta v prostoru přibude ještě interní bistro pro členy.

Stejně jako první pražský HubHub Na Příkopě 14, bude i tento sloužit především freelancerům a startupům, ale i větším týmům a specializovaným projektům. Noví členové rozšíří už tak velmi zajímavou a významnou startupově zaměřenou komunitu, která čítá taková jména jako jsou Pipedrive, Productboard a nebo InnovEYtion Hub společnosti EY.

Jedním z prvních členů HubHub Palác ARA se stala pobočka americké společnosti Workday, jejíž pražský tým se specializuje na machine learning a data science: „Od akvizice společnosti Stories.bi jsme zdvojnásobili tým a hledali jsme flexibilní prostor v historickém centru Prahy, kde sídlí i další technologicky zaměřené firmy,“ říká Vojta Roček, Augmented Analytics Director společnosti Workday.

Autory interiérů HubHub Palác ARA jsou architekti ze Studia Reaktor. Ti se inspirovali historií budovy Paláce ARA, která od svého dokončení v 30. letech 20. století po dlouhé roky plnila funkci obchodního domu, a vytvořili z ní pomyslný pětipodlažní „obchodní dům s talenty“. To vyjadřuje doposud velmi úspěšnou snahu HubHubu vytvářet komunitu talentovaných lidí a firem a pomáhat jim dále růst a vytvářet nové příležitosti. K tomu přispívá nejen samotná mezinárodní komunita členů, ale i vlastní vzdělávací akce a ekosystém, který propojuje startupy s korporátním světem, investory, neziskovými organizacemi a vzdělávacím sektorem.

HubHub Palác ARA není jediným přírůstkem do mezinárodní coworkingové sítě za poslední měsíce. Nedávno otevřely své dveře nejen startupovému světu i nové pobočky ve Varšavě, Budapešti a v centru Londýna. Coworkingovou siť HubHubu tak nyní tvoří 8 lokalit v 5 zemích s více než 1 400 členy. Všechny zahraniční lokality jsou přístupné i pražským členům.

O HubHubu

Skupina HB Reavis založila společnost HubHub v roce 2016. V současnosti působí v Bratislavě, Varšavě, Praze, Budapešti a Londýně. HubHub vytváří dokonalé prostředí pro zhodnocování lidského potenciálu, a vytváří tak unikátní komunitu lidí. Portfolio společnosti mimo jiné zahrnuje komplexní služby spojené s provozováním coworkingových prostor, doplněné o vzdělávací a networkingové aktivity. HubHub směřuje k vytvoření maximální možné synergie mezi členy, komunitou mladých podnikatelů a korporátním prostředím. Ze vzájemné blízkosti tak těží startupová komunita, ale i úspěšné domácí a zahraniční firmy. Jejich propojováním totiž vzniká prostor pro spolupráci a vznik nových nápadů či obchodních příležitostí.

Více informací na http://www.hubhub.com.