První investice fondu Lighthouse Ventures míří do startupu PEKAT VISION

Investice podpoří globální expanzi PEKAT VISION, nástroje pro automatizovanou vizuální kontrolu kvality s umělou inteligencí

PRAHA, (6. června, 2019) – Lighthouse Ventures (www.lhv.eu.com), investiční fond se sídlem v Praze, dnes oznámil investici do startupu PEKAT VISION (www.pekatvision.com). Produktem PEKAT VISION je řešení na bázi umělé inteligence (AI) umožňující vizuální kontrolu průmyslových produktů (jako součást trendu Industry 4.0). Investice o vyšších stovkách tisíc eur ohodnotila brněnský PEKAT VISION na několik milionů eur.

PEKAT VISION je první investicí nově vzniklého fondu Lighthouse Ventures, který se zaměřuje na technologické startupy s potenciálem globální expanze již od fáze nápadu. Minimálně 4 milióny eur z celkové hodnoty fondu 23 milionu EUR bude investováno do startupů právě ve fázi nápadu nebo prototypu.

“Naše investice do PEKAT VISION je počátkem dlouhé řady investic, které chystá Lighthouse Ventures během příštích let,” řekl Michal Zálešák, Managing Partner Lighthouse Ventures. “Již dříve jsme oznámili náš závazek podporovat startupy na počátku jejich cesty k mezinárodnímu úspěchu a nyní svůj závazek naplňujeme.”

Brněnský startup PEKAT VISION vyvinul řešení na bázi umělé inteligence (AI), které umožňuje rozeznat chybovost výrobků s vysokou mírou přesnosti. Mezi současné zákazníky patří již nyní globální firmy z oblasti strojového vidění.

„Jsme nadšeni, že se fond Lighthouse Ventures rozhodl investovat právě do naší firmy a že jsme prvním startupem v jejich portfoliu,” říká Petr Šmíd, CEO a zakladatel PEKAT VISION. “Profesionální přístup a pomoc ze strany Lighthouse Ventures s obchodní strategií a plánem mezinárodní expanze nám dokázaly, že je důležité mít investora co poskytuje nejen finance, ale i zkušenosti. Těšíme se na další spolupráci.”  

_____

O Lighthouse Ventures

Lighthouse Ventures je investiční fond o velikosti 23 mil. eur, zaměřující se na technologické firmy  s globální vizí. Startupům poskytujeme nejen financování, ale také širokou síť kontaktů a zkušeností našeho mezinárodního týmu partnerů, mentorů a poradců. Realizujeme také program Lighthouse Akcelerátor, který nabízí až 200 tisíc eur i startupům ve fázi nápadu – spolu s rozsáhlou sítí mentorů a poradců. Program také propojuje startupy s potenciálními zákazníky a obchodními a technickými partnery.

O PEKAT VISION

PEKAT VISION vyvíjí nástroj pro automatizovanou vizuální inspekci kvality produktů a hledání anomálií s umělou inteligencí, který je univerzálně použitelný pro různé povrchy a detekci i neznámých anomálií. Díky unikátní technologii pomáháme naším zákazníkům inovovat a zlepšovat výrobní proces a snížit personální náklady na repetitivní činnosti.

_