Aukro má nového investora

Největší český aukční portál – společnost Aukro – mění vlastnickou strukturu. Novým strategickým investorem je skupina Pale Fire Capital

Investiční skupina Pale Fire Capital soustředěná kolem známých internetových podnikatelů Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého se po měsících vyjednávání rozhodla vstoupit do Aukra a pomoci nastartovat jeho novou etapu.

Za svou investici přesahující sto milionů korun získala podíl ve výši 59 procent.

Někteří další investoři své podíly prodali právě skupině Pale Fire Capital a z Aukra definitivně odcházejí. Jedná se o brněnskou Agoru Development, brněnského podnikatele Ladislava Chodáka a pražskou společnost Equity Partners Petra Kymličky. Zbylý podíl v Aukru drží skupina Leverage, která do něj vstoupila v roce 2017.

“Pro Aukro a všechny jeho uživatele je to skvělá zpráva. Fakt, že s námi chce spolupracovat takto významný investor potvrzuje, že byznys Aukra stojí na pevných základech a že má potenciál dále posilovat svou pozici na trhu,” uvedl Lumír Kunz, CEO Aukra.

“Aukro je výzva, na kterou se nesmírně těšíme. Marketplace business modely jsou oblast, která nás dlouhodobě investičně zajímá a Aukro je synonymem pro marketplace. Současný management už započal hezký obrat a věřím, že s naším přispěním jej ještě urychlíme a vrátíme postupně Aukro tam, kde kdysi bylo,” dodává Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

„Do Aukra jsme vstoupili před dvěma lety, protože jsme v něm viděli silný potenciál, a mám opravdu radost, že se postupně naplňuje. Aukro má silný management i tržní postavení, platformu, kterou neustále vylepšujeme, a věřím, že ve spolupráci s tímto strategickým partnerem dokážeme Aukru pomoci v jeho dalším dynamickém rozvoji,“ dodává Matěj Boruta, CEO & partner skupiny Leverage.

Aukro:

Aukro je se svými 4 miliony registrovanými uživateli největší aukční online tržiště v ČR. Celkem se přes Aukro prodalo 73 milionů kusů zboží za 40 miliard korun od roku 2003. Orientuje se na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. V současnosti poskytuje své služby jak pro nejširší veřejnost, tak i profesionálním obchodníkům a firmám. V Aukru drží 41 procent investiční skupina Leverage. Více informací na: www.aukro.cz

 

Leverage:
Investiční skupina Leverage se zaměřuje na investice do online společností v regionu Střední a Východní Evropy. Kromě aktuálního portfolia vlastní skupina Leverage také fond Leverage Technology, skrze který investují do zajímavých projektů i externí investoři.  Více informací na: www.lvrg.biz

Reklamy