Cisco oznamuje otevření nových profesionálních certifikací. Cílem je vytvoření IT týmů budoucnosti

Praha, 18. června 2019 — Síť je páteří dnešního digitálního obchodování. Její automatizace ale zůstává pro firmy jedním z nejtvrdších oříšků. Společnost Cisco proto oznámila rozšíření svého profesionálního certifikačního programu DevNet, který zahrnuje jak síťové profesionály, tak nyní i vývojáře softwaru. Díky tomu budou moci celé IT týmy lépe podpořit technologické inovace a zefektivnit chod svých firem. Kromě toho společnost Cisco zakládá nové komunitní vývojářské centrum, aby pomohla urychlit nasazení automatizovaných sítí, které se stávají nedílnou součástí rozvoje byznysu.

Síťové technologie se za posledních pět let výrazně posunuly vpřed a jejich nové možnosti dnes mohou organizacím pomoci urychlit podnikání, vytvořit nové aplikace a zavést do síťování přístup DevOps. S novými certifikacemi Cisco DevNet mohou profesionálové získat nové znalosti z oblasti softwarových dovedností. Kromě toho společnost Cisco celosvětově spolupracuje prostřednictvím sdílených repositářů kódů s komunitou síťařů a vývojářů na řešení náročných výzev, které s sebou přináší síťová automatizace. Díky tomu lze plně využít možností nových funkcí síťových technologií, aby se podnikání stalo opravdu co nejefektivnější.

Urychlení automatizace sítě díky silné komunitě

Portfolio intent-based sítí společnosti Cisco umožňuje nyní bezpečnou automatizaci sítě pomocí nového komunitního vývojářského repositáře Cisco DevNet Automation Exchange. Tento repositář nabízí sdílené úložiště kódů, které obsahují příklady konkrétního využití v praxi. Komunita vývojářů, síťových profesionálů, partnerů a zákazníků společnosti Cisco může aktivně přispívat vlastním softwarem k vytvoření špičkového repositáře, který slouží jako pomoc dalším kolegům. Při intent-based síťování a implementaci automatizace vede DevNet Automation Exchange týmy dle metodologie Walk-Run-Fly.

  • Walk: Získejte detailní přehled o svých sítích a viditelnost do síťové infrastruktury. Tento přehled slouží například ke sběru telemetrických dat a získání lepších informací o spravovaných sítích. Lze také provádět audity, aby byla zajištěna trvalá bezpečnost sítě.
  • Run: Aktivujte politiky a záměry napříč různými síťovými prostředími. Toho lze využít při provozování samoobslužných síťových operací, které jsou v souladu s bezpečnostními politikami a provozními pokyny.  
  • Fly: Proaktivně spravujte aplikace, uživatele a zařízení díky využití worflows přístupu DevOps. Ty umožňují nasazovat aplikace s doplňky vývoje, jako jsou kontinuální integrace a kontinuální dodávání (continuous integration a continuous delivery). To vše v souladu s novými aplikačními politikami.

Nové certifikace pomáhají vytvořit IT týmy budoucnosti

Aplikace, které využívají programovatelných sítí, aby podpořily obchodní strategii firmy, skrývají velký potenciál. Aby jej však partneři a zákazníci dokázali využít, potřebují vybudovat týmy, které dokážou optimalizovat možnosti sítě a inovovat. K tomu ale potřebují adekvátní nástroje.  

„Zatímco síťová technologie se mění nepředvídatelným tempem, svět inženýrů věnujících se infrastrukturám a svět softwarových vývojářů se musí propojit, aby vytvořili IT tým budoucnosti,“ říká Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco a dodává: „Naše nové certifikace pomáhají organizacím vytvářet týmy, které ovládají softwarovou expertízu a odborné znalosti v oblasti infrastruktury, což jim pomáhá plně využít nové možnosti sítí a zefektivnit tak své podnikání. A máme s tím bohaté zkušenosti. Za více než 25 let jsme pomohli v kariérním rozvoji zhruba 1,7 milionům profesionálů.“

Mezi nové certifikace Cisco patří:

  • Nové DevNet certifikace pro ověření softwarových profesionálů: Certifikace DevNet Associate, DevNet Specialist a DevNet Professional jsou určeny pro softwarové vývojáře a síťové inženýry, kteří ovládají znalosti softwaru pro vývoj aplikací a automatizovaných workflows pro provozní sítě a infrastrukturu.
  • Certifikace Cisco pro testování inženýrů:  Certifikace Cisco Certified Network Associate (CCNA) a Cisco Specialist, společně s certifikacemi Cisco Certified Network Professional (CCNP) a Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) budou moci obdržet profesionálové v segmentu velkých podniků (enterprise), odborníci na datová centra, poskytovatelé služeb, bezpečnostní experti a experti na technologie pro týmovou spolupráci.
  • Rozšíření Cisco Networking Academy pro školení síťových profesionálů a softwarových vývojářů: Certifikace Cisco Certified Network Associate (CCNA) slouží pro nové síťové profesionály z řad studentů a certifikace DevNet Associate je určena pro softwarové vývojáře. Absolventi Cisco Networking Academy budou moci získat certifikace CCNA a DevNet Associate, čímž je Cisco připraví na práci v ekosytému jejich společnosti.

Dostupnost:

  • DevNet Automation Exchange je dostupný již nyní.
  • Nové kurzy začnou probíhat v červnu 2019 a zkoušky budou k dispozici v únoru 2020. Učební materiály k novým DevNet certifikacím jsou již k dispozici na stránkách vývojáře.
  • Nové certifikační zkoušky budou probíhat v únoru 2020.
  • Pro Cisco Networking Academy budou aktualizace ke kurzům CCNA a CCNP, jejich vyhodnocení a nástroje, k dispozici v angličtině od listopadu 2019. Lokalizace do dalších jazyků budou zpřístupněny během první poloviny roku 2020.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.