Největší tuzemský charitativní e-sportovní turnaj vybral přes 140 000 Kč pro dětská oddělení nemocnic

 

  • GG Prague, největší charitativní e-sportovní turnaj v České republice, vybral 140 700 Kč pro nadaci Jonášek, která z nich pořídí vybavení pro dětská oddělení nemocnic.
  • V turnaji soupeřily týmy sestavené ze zaměstnanců přihlášených společností, akci také podpořily osobnosti herní a YouTuberské scény.

 

Praha 17. 6. 2019 – Největší tuzemský charitativní turnaj v e-sportu, neboli soutěžením hraní počítačových her, vybral 140 700 Kč, které budou ve spolupráci s nadací Jonášek použity pro nákup vybavení dětských oddělení nemocnic. Turnaje v populární hře Counter-Strike: Global Offensive se zúčastnily týmy složené ze zaměstnanců přihlášených firem. Vítězi se stali hráči SRTV, kteří ve strhujícím finále porazili tým Twisto.

Dvojnásobek oproti loňsku

I přes účast amatérských hráčů byla řada zápasů divácky atraktivní. Mnoho účastníků má v Counter-Strike: Global Offensive, jednom z nejpopulárnějších e-sportovních titulů, mnoho zkušeností získaných během stovek i tisíců hodin strávených ve hře. Turnaj měl také mezinárodní nádech, v týmu vítězů působí dva hráči původem z Brazílie. Právě v jihoamerické zemi se e-sport těší značné oblibě.

Klání navíc komentovala čtveřice zkušených komentátorů a program mezi zápasy uváděl známý moderátor Mikoláš Tuček. Nechyběl také tradiční turnaj Youtuberů a osobností scény za účasti jmen jako Standashow, Viktorkaa nebo Buba. Všichni zmínění společně se soutěžícími dokázali nastolit unikátní atmosféru, kterou si můžete přiblížit v novém videu.

Na živý stream tak během turnajové soboty zavítalo 10 800 diváků, od nichž na dobrou věc doputovala rekordní částka 60 700 Kč, což je oproti loňskému roku téměř než dvojnásobek.

„Jsme rádi, že se s každým novým ročníkem daří posouvat GG Prague na novou úroveň a oslovovat stále více diváků, se kterými nás pojí společný cíl přispět na dobrou věc. Letošní rekordní výtěžek z donatů nás opravdu těší a věříme, že na něj v příštích letech úspěšně navážeme,“ říká Ladislav Dyntar, zakladatel týmu eSuba pořádajícího celý turnaj.   

Další prostředky od startujících a partnerů

Dalšími 80 000 Kč přispěly startující společnosti a partneři turnaje, bez nichž by rozhodně nebylo možné akci takového rozsahu uspořádat. Kromě již zmíněných finalistů SRTV a Twisto se do turnaje zapojily týmy Skylab, McCann, CZC.cz, Heureka, Uniprog a Ribbon.    

Záštitu nad turnajem převzala společnost Microsoft, dalšími partnery se staly společnosti Samsung a CZC.cz. Konektivitu zajistil Dial Telecom a mediálním partnerem byl turnaj portál Playzone.cz.

Nadace Jonášek pomůže dětským oddělením nemocnic

Prostředky budou věnovány nadaci Jonášek, která za ně zajistí potřebné vybavení dětským oddělením nemocnic. V minulosti tak byly pořízeny televize nebo herní konzole Xbox, které pomáhají zpříjemnit malým pacientům mnohdy náročný průběh léčby.

Letos byl však cíl ambicióznější – pořídit diagnostické přístroje a zdravotnická zařízení, mezi něž patří pulsní oxymetry, ultrazvukové inhalátory nebo tonometry. Díky podpoře všech zúčastněných i diváků se tento cíl stane během léta skutečností.

Užitečné odkazy:

O týmu eSuba

Turnaj GG Prague pořádá český e-Sport tým eSuba, nejstarší a nejúspěšnější profesionální herní tým v České republice a na Slovensku. Od svého založení v roce 2004 dokázala skupina nejtalentovanějších hráčů lokální scény získat již více než 1452 medailových umístění na turnajích po celém světě, včetně několika titulů mistrů světa. Nedávno pak tým oslavil výrazný úspěch ve hře League of Legends. V konkurenci 304 týmů totiž vyhrál mezinárodní turnaj V4 Future Sport Festival (V4 FSF) v Budapešti, což hráčům vyneslo čtyři miliony korun.