ZALMAN CNPS10X Optima II BLACK – černá verze nové generace CPU chladičů ZALMAN

27. 6. 2019 – (Zalman Tech Co., Ltd.) – Nová generace CPU chladičů Zalman CNPS10X Optima II v černém provedení je vybavena čtyřmi teplovodivými měděnými trubicemi pro přímý odvod tepla (DTH) a 120mm ventilátorem s patentovaným designem „Dual Blade Fan“. Chladič poskytuje maximální chladicí efekt až do 200 W TDP. Je kompatibilní s většinou procesorů Intel a AMD. Průtok vzduchu dosahuje hodnot 61 CFM i při velmi tichém provozu (27 dBA). Chladič je tedy při práci tišší, než ticho ve studovně knihovny (40 dBA) nebo pracovní ruch v kanceláří (70 dBA).

Použitý ventilátor chlazení s efektním bílým Led podsvícením se vyznačuje velmi tichým chodem, pouhých 27 dBA. Regulace otáček je řízena automaticky pomocí funkce PWM. Design chladiče a jeho architektura vznikly v ústředí firmy Zalman v jižní Koreji. Originální řešení ventilátoru “Dual Blade Fan” zdvojuje lopatky a je patentováno. Ventilátor vytváří dva vzduchové proudy, menší vnitřní a větší vnější, a jejich kombinace zvyšuje chladicí efekt a současně snižuje hlučnost. Hydraulická ložiska s vysokou životností zajišťují tichý a spolehlivý chod, na přední a zadní části chlazení jsou nainstalovány gumové tlumiče vibrací. Chladič se nově dodává kompletně v černém provedení s horní částí vybavenou atraktivním RGB Led podsvícením v režimu Spectrum.

Nový chladič Zalman CNPS10x Optima II BLACK se snadno instaluje, je kompatibilní s většinou soketů Intel Gen. 9 i AMD Ryzen.

Cena a dostupnost:

Chladič Zalman CNPS10x Optima II BLACK bude k dostání prostřednictvím sítě internetových obchodů a specializovaných prodejen na podzim roku 2019. Cena nebyla stanovena.

Technické údaje Zalman CNPS10x Optima II BLACK

Použité materiály: hliník/měď

Barva: Černá

Otáčky ventilátoru: 800 – 1 500 rpm ± 10 %

Regulace otáček: PWM

Hluk: max. 27 dBA ± 10 %

Průtok vzduchu: 61,52 CFM

Typ ložiska: Hydraulické

Hmotnost: 740 g

Rozměry: 132 (D) × 85 (Š) × 160 (V) mm

Kompatibilita:

Intel 9. Gen: LGA2066/2011-V3/2011/115X/1366 CPU

AMD RYZEN: AM4/AM3+/AM3/FM2+/FM2 CPU

120mm ventilátor s patentovaným designem „Dual Blade Fan“

—————————————————————

Společnost Zalman Tech Co., Ltd. Byla založena v roce 1999 a zavedla do světa počítačů koncept tiché výpočetní techniky “Noiseless Computing”. Bezhlučné chlazení počítačů bylo stále více vyžadováno a přispělo k rychlému růstu značky ZALMAN, která poskytovala trhu ultratichá chlazení stolních počítačů. Zalman si následně upevnil své postavení na trhu investicemi do výzkumu a vývoje, vysokou kvalitou výroby, globálním marketingem a kvalitní zákaznickou podporou.