Ericsson, Vodafone a e.GO zahájili v Německu „5G výrobu“ automobilů

  • Řešení společností Ericsson a Vodafone Německo zajišťují výrobu elektrických automobilů pomocí 5G pro firmu e.GO.
  • Montážní závod pro e.GO Life je továrnou Průmyslu 4.0, která je plně propojena informačními technologiemi.

Pro německou elektrotechnickou společnost e.Go už není „5G produkce“ elektrických automobilů jen hudbou budoucnosti. Zajistily ji pro ni společnosti Ericsson a Vodafone Německo. 

V továrně, kde e.GO vyrábí model e.GO Life, zajistí řešení privátních sítí z 5G portfolia firmy Ericsson zahrnující 5G Core a 5G New Radio, bezpečné datové přenosy v reálném čase napříč celým výrobním řetězcem, od digitální správy materiálů až po autonomní řízení vozidel. 

Optimalizovaná síť pokrývající 8500 m² se skládá z 36 antén a poskytuje gigabitovou šířku pásma a latenci jen několik milisekund. Ta využívá již instalované technologie „Network Slicingu“ a „Mobile Edge Computingu“. Celou instalaci zakončí v srpnu 5G Radio Dots. 

Hlavním přínosem platformy je zvýšení provozní rychlosti a efektivity v celém výrobním řetězci. V době, během níž konkrétní vozidlo prochází procesem montáže, je zajištěna bezpečná automatická identifikace a dodávka výrobních materiálů. Plně autonomní stroje nahradily tradiční výrobní linku, která zajišťovala přesun vozidel ze stanice na stanici. V budoucnu budeme k přepravě materiálu mezi sklady a výrobní halou používat autonomní vysokozdvižné vozíky a malé vlaky. 

Podle Güntera Schuha, CEO e.GO Mobile AG, 5G síť zajistí rychlejší a spolehlivější výrobu s neustálým přístupem k relevantním informacím. „Montážní závod pro e.GO Life je skutečnou továrnou Průmyslu 4.0, která je plně propojena informačními technologiemi. Připojení zde spojuje fyzický a digitální svět,“ říká Schuh.

Hannes Ametsreiter, ředitel společnosti Vodafone Německo, říká: „Náš automobilový průmysl potřebuje rychlou síť přímo tam, kde vznikají ta nejnovější a nejinovativnější vozidla. Nejdůležitějším palivem moderní automobilové produkce jsou data.“

Arun Bansal, prezident a ředitel Ericssonu pro Evropu a Latinskou Ameriku říká: „5G je klíčem ke vstupu do nové éry výrobní produktivity, rychlosti a efektivity. Automobilový průmysl je příkladem oblastí, které z toho budou profitovat. Naše vedoucí postavení na poli v technologií 5G, které zahrnuje řešení a schopnosti přizpůsobené výrobě, nám umožňuje spolupracovat se společnostmi, jako jsou Vodafone a e.GO. A poskytnout jim co nejlepší řešení pro privátní sítě.“ 

Nejdůležitějším palivem moderní automobilové produkce jsou data. (Zdroj: Ericsson)

Více o společnosti Ericsson a 5G; o Ericsson Spectrum Sharing; o kontraktech společnosti Ericsson týkajících se 5G; o partnerstvích týkajících se 5G a o případových studiích.

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson 

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com.