Čeští podnikatelé a architekti postaví v gruzínské Kobuleti na břehu Černého moře multifunkční zelené město

Praha, Česká republika, 16. července 2019 – Na hranici jedinečného biotopu mokřadů na březích Černého moře vyroste jedinečný komplex multifunkčních staveb společnosti Green Resort, kterou založili tři čeští, jeden slovenský a jeden gruzínský podnikatel. Jejich „zelené město“ poslouží nejen k rekreaci, ale hlavně posílí rozvoj turistického ruchu v této části Gruzie, která je zajímavá díky tamním přírodním zdrojům s léčebnými účinky.

Zelené město vyroste na 397 hektarech a nabídne kromě jiného hotel, golfové hřiště, fotbalové stadiony, tenisové kurty, bazény, rekreační zóny, běžecké a cyklistické trasy a také dětská hřiště i možnost řady jiných volnočasových aktivit. „Společným úkolem je vybudování resortu, který vyroste ze současných trendů životního stylu, nabídne nejen místo pro rekreaci, ale i pro život v čisté a rozmanité přírodě,“ uvádí ředitel Petr Zapletal, zastupující společnost Green Resort.

Projekt Green Resort leží v těsné blízkosti Černého moře, v oblasti, která zažívá rozmach a zájem investorů z Gruzie i ze zahraničí. Gruzínský premiér Mamuka Bachtadze již podepsal investiční smlouvu mezi vládou a společností Green Resort, z níž vyplývá, že v první etapě projektu půjde o investici ve výši 1,4 miliardy euro, ve druhé se předpokládá asi 600 milionů euro.

Český tým v Gruzii tvoří úspěšní čeští a slovenští architekti (Chybik+Kristof Architects & Urban Designers a AiD), manažeři řízení staveb, ale i podnikatelé se zkušeností z provozování hotelů a lázní (Lukáš Pytloun, provozovatel a majitel hotelové sítě Pytloun Hotels). „Tato oblast je jedinečná nejen díky magnetickému písku, či magnetitu, který se u Černého moře také vyskytuje. Cenné jsou také borovicové lesy v okolí a jejich pyl, který posiluje imunitní systém,“ uvedli autoři projektu s tím, že místo zdobí také celoročně příznivé klima a nedaleký Kavkaz s nedotčenou přírodou a možností lyžování. 

Celý resort je navržený podle moderních i budoucích trendů a potřeb. „Lidem nabídne rekreaci, lázeňské procedury a bydlení v rezidenční části, kde lidé pocházející z velkých měst naleznou klid a bohaté služby i vysoký komfort. Odpočinek zde najdou hosté z Evropy, Ruska i Číny. Tyto předpoklady vycházejí z narůstajícího zájmu o turistiku a nemovitosti v Gruzii,“ popsal ředitel realizačního týmu Green Resort Radek Leskovjan.

„Mluvíme o velkých investicích na pobřeží. Tento projekt bude perlou celé oblasti Černého moře. Zajistí, že Gruzie bude schopna obsadit místo lídra v cestovním ruchu v této oblasti,“ poznamenal mimo jiné při slavnostním zahájení akce gruzínský premiér Mamuka Bachtadze.

Projekt je rozložen do dvou etap a zastaví celkem 389 ha pozemků s investicí dvou miliard euro. „Počítá se se špičkovým hotelem s 250 pokoji, velkým lázeňským centrem, mnoha různými stravovacími podniky, konferenčními místnostmi, apartmány, vilami, nákupním centrem a parkovištěm pro 500 aut a také heliportem pro vrtulník,“ uvedl Leskovjan. 

Green Resort bude vystavěn z energeticky účinných a ekologicky čistých stavebních materiálů. Areál bude vybaven všemi moderními technologiemi, jako jsou elektrické kolébkové stanice a solární panely. Projekt společnosti Green Resort vznikl ve spolupráci s firmou „L&R Company“, která působí v Gruzii od roku 2014 a přilákala řadu evropských investic.

„Mluvíme o standardních fotbalových stadionech FIFA, tenisových kurtech a jedné z nejlepších golfových infrastruktur na světě. To nám umožní přilákat turisty do Gruzie. Chtěl bych poděkovat investorům, že se rozhodli podnikat v Gruzii. Zvláště důležité je, že investice přicházejí ze zemí Evropské unie,“ chválil si předseda vlády Adžárské autonomní republiky Tornike Rizhvadze, při založení kapsle ve čtvrtek 11. července 2019. 

https://www.facebook.com/RijvadzeOfficial/videos/460939184725859

www: http://www.greenresort.cz/

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=OqwXrGKnl1A

FACEBOOK: https://www.facebook.com/green-resort-1781839368581201/?modal=admin_todo_tour

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/greenresortgeorgia/

Doplňující info:

Historie v médiích

https://1tv.ge/news/mamuka-bakhtadze-qobuletshi-viwyebt-nakhevar-miliardiani-proeqtis-realizacias-rac-yvelaze-masshtaburi-investiciaa-acharashi-turistul-infrastruqturashi/

https://imedinews.ge/ge/ekonomika/100922/qobuletshi-multipunqtsiuri-mtsvane-qalaqi-ashendeba-video

Nejvýznamnější rozvoj oblasti je realizován díky gruzínskému podnikateli Bidzinovi Ivanišvilimu. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bidzina_Ivanišvili

existující Infrastruktura v oblasti Kobuleti, Shekvetili.  

https://paragraphhotels.com/en

https://cs-cz.facebook.com/BlackSeaArena/

Hlavní stránka projektu Green Resort   

http://www.greenresort.cz/cs/projekt/

https://www.youtube.com/channel/UCqpMi4nM9Y3mFNZ0IB69BVQ?view_as=subscriber