Firmy budou mít možnost „ulovit“ nové talenty do svých IT týmů

Nedostatek IT specialistů na trhu práce je alarmující. V příštím roce jich bude jen v Česku chybět 30 tisíc, v celé EU to bude milion. Mnoho firem shání „ajťáky“ několik měsíců a marně. Nyní však mají šanci. V srpnu se v Praze uskuteční dvě akce, kde mohou získat nové talenty do svých IT oddělení. Setkání pořádá společnost Green Fox Academy.

S problémem obsadit volné místo „ajťáka“ se v České republice potýká 29 % společností. Poptávka po nich raketově roste. Meziročně například po software developerech stoupla o neuvěřitelných 572 %. Jenže počet odborníků se téměř nezvyšuje. U nich je nárůst jen v jednotkách procent. Z toho důvodu mnoho firem začalo hledat alternativní cesty. Jednou z nich je přímé napojení na organizátory rekvalifikací, kde si podniky vytipují své budoucí pracovníky a podílejí se na jejich vyškolení. 

„Spolupráce s nimi nám dává smyl. Zapojit do týmu juniora a vychovat si ho je nejlepší cesta, protože seniorní odborníci v IT nepadají z nebe,“ říká Dominika Valovičová, HR Business Partner ze společnosti Rohlík.cz. Právě tento přední český online supermarket, Amaris, Artinii či společnost Grappes, jež se zabývá vývojem aplikací, byly první, kteří se touto cestou vydaly. 

Firmy, které by je chtěly následovat, mají šanci v srpnu. Kdy Green Fox Academy, organizátor čtyřměsíčních rekvalifikačních kurzů pro junior programátory, uspořádá dvě setkání s novými talenty v IT. Firmy tak budou mít jedinečnou příležitost k jejich získání. „Náboráři se zde mohou setkat až s deseti studenty a promluvit si s nimi v neformálním prostředí,“ popisuje akce Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy, a doplňuje: „Navíc jim bude k dispozici naše psycholožka, která jim pomůže v rozhodnutí. Jejím úkolem je najít průsečík mezi potřebami firem a představami našich junior programátorů, tak aby byly obě strany spokojené a jejich očekávání se naplnila.“

Setkání jsou určena pro všechny firmy shánějící juniorní programátory do backendu i frontendu. Zástupci firem si zde mohou osobně pohovořit s novými talenty v IT a poznat je po osobní stránce, aby si mohli vytipovat, kdo jim „sedne“ do týmu nejlépe. Akce Tech Talent Speed Date budou probíhat v úterý 6. a ve čtvrtek 15. srpna od 14 hodin v sídle společnosti Green Fox Academy (Václavském náměstí 11, Praha 1). Vstup je zdarma a bez závazků, potřebná je jen registrace. Více informací o akci naleznete zde.

Společnost Green Fox Academy (GFA) byla založena v roce 2015 v maďarské Budapešti, kde se velmi rychle stala jedničkou na trhu. Spolupracuje zde se společnostmi, jakými jsou Lufthansa, Evosoft (Siemens) či Bosch. Doposud její kurzy programování v Maďarsku absolvovalo více než 470 lidí a z nich 90 % získalo nabídku zaměstnání v oboru IT a pozici junior software developer. GFA vstoupila na český trh v září roku 2018, kdy byl v Praze zahájen první kurz Junior programátor. Nyní běží druhý a další kurzy budou zahájeny v září 2019. V Česku GFA spolupracuje například se společnostmi Rohlík.cz, Amaris, Artinii či Grappes. Více informací naleznete na www.greenfoxacademy.cz.