„Mimozemské“ rozšíření Contact pro Arma 3 právě přistálo na Steamu a v Bohemia Store

Co se stane, až lidstvo na Zemi narazí na mimozemské známky života?

Praha, 26. července 2019 České studio Bohemia Interactive oznamuje, že očekávané DLC Contact pro mil-sim titul Arma 3 je od dnešního dne dostupné pro hráče po celém světě. Novinky, které rozšíření Contact nabízí, představuje rovněž launch trailer. Pokud máte o recenzi nového DLC Contact zájem, neváhejte nás prosím kontaktovat!

V kampani First Contact se hráči vžijí do role operátora dronů NATO sloužícího ve fiktivní východoevropské zemi Livonia. Po objevení neznámého podpovrchového objektu a náhlém vstupu mimozemské lodi do naší atmosféry je hlavní hrdina vyslán, aby tuto mimozemskou přítomnost prozkoumal. Priority? Zjistit kdo jsou, a proč jsou tady. Uprostřed veškerého napětí a chaosu se však nevyhnutelně rozvíjí ozbrojený konflikt.

I když hráči během kampaně narazí na bojové mise, ve značné části příběhu se obejdou bez střílení. Obsluhovat budou například vzorkovací laser a sondu vozítka UGV pro studium mimozemských anomálií nebo zařízení pro kontrolu magnetického spektra Spectrum Device. Tento prostředek elektronického boje může být použit pro shromažďování informací, rušení komunikace či matení nepřítele.

Kormě příběhové kampaně nabídne nové DLC Contact spoustu rozšíření samotné Arma 3 v sandboxovém módu (sandbox trailer je ke zhlédnutí zde). Jedním z hlavních lákadel je nová mapa o rozloze 163 km2 zahrnující opuštěnou vojenskou oblast Nadbór v polsky mluvící zemi Livonia. Letní mapa ležící v mírném podnebném pásu se skládá z lesů, polí, měst, železnic, řeky Biela a dalších dominant, jako je stará továrna na střelivo, opuštěná radarová stanice či několik bunkrů z druhé světové války.

Další novinky, které DLC Contact do hry přináší, jsou dvě frakce: Livonské obranné síly a ruští Specnaz. Přibylo také pět zbraní, dvě vozidla, rozmanité vybavení a řada bezplatného obsahu pro všechny hráče Arma 3, včetně více než stovky nových dekorací a terénních objektů. Ty potěší rovněž tvůrce obsahu, kteří je mohou použít ve svých projektech. Novou mapu Livonia lze rovněž využít ve většině multiplayerových módů (Zeus Game Master, Combat Patrol a Warlords).

„Když se ohlédnu zpět za prvotním konceptem DLC Contact, jsem velmi hrdý na to, kolik velmi originálních nápadů se nám v novém rozšíření povedlo realizovat. Situaci prvotního kontaktu lidstva s mimozemskými formami života zobrazujeme způsobem, který v jiných hrách dosud nebyl k vidění, a zároveň tak ilustrujeme rozmanitost platformy Arma 3,“ uvedl vedoucí projektu Arma 3, Joris-Jan van ‚t Land. „Kromě masivní kampaně rozšiřujeme hru o spoustu nového sandbox obsahu. Těším se, jak jej naše komunita využije a kolik zábavy hráčům přinese. Pravda je tam někde venku! “

Hlavní novinky DLC Contact:

  • Kampaň „First contact“ – Jste členem výcvikové jednotky NATO v odlehlém regionu Livonia, dotčeného záhadnými událostmi, které navždy změní historii.
  • 163 km2 mapa Livonia zasazena do částečně opuštěné militarizované oblasti (smyšlené) východoevropské země Livonie.
  • 2 frakce: Livonian Defence Force a ruští Specnaz které jsou vybaveny vlastní výstrojí. Nové postavy, tváře, polské a ruské rádiové protokoly.
  • 5 nových zbraní: útočná puška Promet, lehký kulomet RPK-12, karabina AKU-12, lovecká puška Mk14 a brokovnice Kozlice. Většina z nich s doplňky a kamufláží.
  • 2 vozidla: ED-1 Mini UGV (robot s modulárním pásovým podvozkem a otočným ramenem, který je dodáván ve variantě Science a Demining) a traktor.
  • Systémy: CBRN oděv, masky a batohy, Spectrum Device, batoh s rádiem, páska na oči a čepice z hliníkové fólie.
  • Multiplayerové scénáře: Zeus Game Master, Combat Patrol a mód Warlords na nové mapě Livonia.
  • Bonusový obsah zdarma: NATO lesní kamufláž, civilní oděvy, 100 + rekvizit a terénních objektů a další. Ty budou zpřístupněny zdarma všem majitelům Arma 3.

Rozšíření Arma 3 Contact vychází jako DLC pro Arma 3 a je možné jej zakoupit ve službě Steam a v Bohemia Store za 24,99 EUR / 27,99 USD / 21,99 GBP (do 1.srpna s dočasnou 10% slevou). Zájemcům, kteří původní Arma 3 zatím nevlastní, doporučujeme pořízení Arma 3 Contact Edition nebo nově představenou Arma 3 Ultimate Edition, která nabídne základní hru Arma 3 a DLC s významnou slevou. 

Skutečně oddaným fanouškům je pak k dispozici také sběratelská edice Arma 3 Contact: Collector´s Edition. Tato limitovaná edice zahrnuje základní hru (Deluxe Edition), DLC Contact, odolnou krabičku, tištěnou mapu, vysílačky a pár alobalových čapek.

Aby vám neunikly informace o Arma 3, sledujte nás na Facebooku, Twitteru, YouTube a Steamu.

Pokud máte o recenzi nového DLC Contact zájem, neváhejte mě prosím kontaktovat.

O studiu Bohemia Interactive

Studio Bohemia Interactive bylo založeno v Praze roku 1999. Jedná se o nezávislé herní vývojářské studio, které je převážně známé díky oceňované sérii Arma. Ta započala svou existenci už v roce 2001 se hrou Arma: Cold War Assault, která se stala prodejní jedničkou na PC po celém světě a získala mnoho mezinárodních ocenění. V úspěšné sérii dále přišly hry Arma 1, Arma 2, samostatný datadisk Operace Arrowhead a trojice DLC, které sérii dále rozšířily. Nejnovější přídavek v podobě hry Arma 3 stál na počátku Early Access éry herního vývoje a byl úspěšně vydán v roce 2013, následován velkým množstvím updatů, DLC a rozšířením Arma 3 Apex.

Bohemia Interactive zamiřte na webové stránky www.bistudio.com.