Klešťový ampérmetr pro měření svodových proudů Amprobe ALC-110

Měřicí přístroj s vysokou přesností a bezpečností slouží ke zvyšování efektivnosti systémů nalézáním svodových proudů i pouhých 0,001 mA.

Praha, 30. 7. 2019 – Společnost Beha-Amprobe představuje nový klešťový ampérmetr pro měření svodových proudů Amprobe ALC-110. Přístroj je určen pro předcházení neplánovaných odstávek díky zjišťování svodových proudů. ALC-110 nabízí ochranu proti přepětí CAT III 600 V k zajištění elektrické bezpečnosti a při měření odolává externím magnetickým polím, a poskytuje tak velmi přesné údaje.

Klešťový TRMS měřič unikajících proudů ALC-110-EUR pomáhá uživatelům detektovat, dokumentovat a porovnávat unikající proudy, což slouží k zabránění nechtěného vybavování chráničů a vypínání zařízení. ALC-110-EUR je určen pro průmyslové aplikace pro testování svodového proudu v instalacích i pro testování spotřebičů. 

Klešťový ampérmetr lze použít pro měření unikajících zemních proudů, rozdílových svodových proudů, unikajícího proudu na zemnícím vodiči (PE), k určení zdroje unikajících zemních proudů a také k měření spotřeby proudu spotřebičů v servisním nebo zákaznickém sektoru bez přerušení napájení. 

Ampérmetr má mechanický zámek pro pevné sevření čelistí, aby bylo maximálně omezeno rušení z měřených vodičů a magnetických polí. K jejich uvolnění pak slouží tlačítko na těle přístroje. Pro zvýšení bezpečnosti je mezi kleštěmi a tělem přístroje umístěna mechanická zábrana, která spolu s gumovým povrchem těla zabraňuje náhodnému sklouznutí a dotyku s měřeným vodičem.

V dolní části přístroje je umístěn podsvícený digitální displej s velkými číslicemi pro snadnou čitelnost, který je vybaven bargrafem a filtračními funkcemi (dolní propust pro testování spotřebičů dle IEC/EN 61557-16-A, a filtr 50/60 Hz). Nejvyšší rozlišení má až 0,001 mA a měří až do 60 A. Díky velkému frekvenčnímu rozsahu od 15 Hz do 1 kHz jsou tyto kleště ideální pro široké spektrum aplikací, včetně průmyslových a železničních.

Funkce:

 • Měření skutečné efektivní hodnoty TRMS
 • Pomáhá uživateli detekovat, dokumentovat a porovnávat unikající proudy
 • Nejvyšší rozlišení 0,001 mA, měření až do 60 A
 • Volitelné filtry pro odstranění nežádoucího rušení
 • Velký frekvenční rozsah od 15 Hz do 1 kHz
 • Funkce MAX a HOLD
 • Automatická volba rozsahu
 • Automatické vypnutí po 20 minutách
 • Podsvícení displeje
 • Maximální otevření čelistí 30 mm
 • Mechanický zámek čelistí
 • Hmotnost: 410 g
 • Vysoká bezpečnostní kategorie CAT III / 600 V

 

Další informace o produktu Amprobe ALC-110-EUR najdete zde:
http://www.amprobe.com/amprobe/usen/clamp-meters/multimeter-clamps/amp-alc-110.htm?pid=82865

# # #

O společnosti Beha-Amprobe

Beha-Amprobe je synonymem pro robustní nástroje za skvělou cenu. Společnost Amprobe byla založena na Long Islandu v New Yorku, v roce 1948. O necelé dva roky později, v září 1950, společnost získala svůj první patent na indukční ampérmetr. Nyní je Beha-Amprobe součástí společnosti Fluke Electronics. Za posledních šest let se Beha-Amprobe stala lídrem v oblasti kvality elektrických testovacích nástrojů pro průmyslové, komerční a rezidenční aplikace. Beha-Amprobe nejen vynalezl první klešťový ampérmetr a první trasovač vedení, ale také byla první na trhu s inovativní technologií za příznivé ceny v široké škále kategorií.