Společnost Huawei oznamuje hospodářské výsledky za první pololetí 2019

[Šen-čen, Čína, 30. července 2019] Společnost Huawei oznámila své hospodářské výsledky za první polovinu roku 2019: příjmy ve výši 401,3 miliardy čínských jüanů a nárůst 23,2 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Čistá zisková marže společnosti za první pololetí 2019 činila 8,7 %.[1]

Podle předsedy představenstva společnosti Huawei, pana Liang Hua, společnost funguje hladce a je zdravá jako vždy. Díky efektivnímu řízení a vynikajícím výsledkům napříč všemi finančními indikátory bylo podnikání Huawei v prvním pololetí 2019 i nadále silné.

V rámci carrier business dosáhly tržby Huawei 146,5 miliardy čínských jüanů, zaznamenáváme stabilní růst výroby a dodávek vybavení pro bezdrátové sítě, optický přenos, datovou komunikaci, výpočetní techniku a související výrobky. K dnešnímu dni společnost Huawei získala 50 komerčních smluv na sítě 5G a na trhy po celém světě dodala 150 000 základnových stanic.

V rámci enterprise business činily tržby Huawei za první pololetí 31,6 miliardy čínských jüanů. Společnost Huawei nadále rozšiřuje své portfolio na poli informační a komunikační techniky do více oblastí včetně cloudu, umělé inteligence, sítí pro univerzitní areály, datových center, internetu věcí a inteligentní výpočetní techniky. Huawei je důvěryhodným  dodavatelem pro vlády, energetické společnosti, stejně jako pro zákazníky v komerčních odvětvích, jako jsou finance, doprava, energetika či automobilový průmysl.

V rámci consumer business dosáhly tržby Huawei za první čtvrtletí 220,8 miliardy čínských jüanů. Dodávky chytrých telefonů společnosti Huawei (včetně telefonů značky Honor) představovaly 118 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst 24 %. Společnost také dosáhla rychlého růstu v dodávkách tabletů, počítačů a chytrých doplňků. Společnost Huawei rozšiřuje sortiment svých zařízení tak, aby mohla dodávat ještě plynulejší inteligentní zážitky pro uspokojení veškerých potřeb zákazníků. K dnešnímu dni čítá ekosystém mobilních služeb Huawei více než 800 000 registrovaných vývojářů a 500 milionů uživatelů na celém světě.

„Příjmy rychle rostly v průběhu května,“ říká Liang. „Díky základům, které jsme položili v první polovině roku, pokračujeme v růstu i poté, co jsme byli přidání na (americký) tzv. Seznam subjektů. Tím nechci říci, že bychom před sebou neměli jisté těžkosti. Máme a krátkodobě mohou ovlivnit tempo našeho růstu.“

Liang dodává: „Budeme ale držet kurz. Máme plnou důvěru v budoucí vývoj a budeme nadále investovat podle našeho plánu – včetně celkové letošní investice do výzkumu a vývoje ve výši 120 miliard čínských jüanů.“

[1]: Zde zveřejněné finanční údaje představují neauditované výsledky sestavené v souladu s Mezinárodními standardy účetního výkaznictví.

—Konec—

O společnosti Huawei 

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům. 

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 180 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei 

http://www.twitter.com/Huawei 

http://www.facebook.com/Huawei 

http://www.youtube.com/Huawei