Operátoři Axfone a FAYN se dohodli na spolupráci a převzetí zákazníků

Praha, Brno, 31. 7. 2019Axfone k 1. 9. 2019 postoupí své koncové a menší velkoobchodní zákazníky společnosti FAYN. Axfone bude nadále vyvíjet telekomunikační a billingové systémy a poskytovat je největším partnerům, včetně společnosti FAYN. 

Retailové telekomunikační aktivity společnosti Axfone převezme k prvnímu září společnost FAYN. Součástí převzetí budou i menší až střední velkoobchodní zákazníci. Jedná se zejména o poskytování služeb v oblasti pevných a mobilních hlasových služeb, poskytování zahraničních čísel, barevných linek, bulkSMS, FAXových služeb a pronájmu firemních virtuálních ústředen. Tyto služby mohou využívat i menší pře-prodejci, typicky menší poskytovatelé internetu, IT firmy, nejmenší virtuální operátoři a podobně. 

V rámci postoupeného zákaznického kmene a využití systémů Axfone získá FAYN přístup k možnosti poskytovat mobilní služby v síti T-Mobile. Doposud FAYN poskytoval mobilní služby pouze v síti Quadruple (která využívá síť Vodafone). Současně s touto akvizicí rozšiřuje FAYN své působení i na Slovenskou republiku. 

Cenové ani technické podmínky se zákazníkům v dohledné době měnit nebudou. FAYN bude poskytovat služby na dvou platformách odděleně. V budoucnu však dojde ke sloučení zákaznických bází na platformu společnou. Zákazníci pak budou moci využívat na jednom místě širší spektrum služeb v moderní aplikaci. 

 „Zájem o chytré telekomunikace v posledních letech cítíme zejména ze strany firem. Proto jsme uvítali možnost více vyrůst v zákaznické bázi právě v tomto segmentu. Zároveň jsme hledali silného technologického partnera pro modernizaci našich systémů. Oboje nám zpřístupnila spolupráce s Axfone. Nezříkáme se ale ani zákazníků z oblasti domácností. Ostatně nově jim nabídneme na výběr ze dvou mobilních sítí.“ řekl Lukáš Honek, ředitel společnosti FAYN.

Axfone se bude nadále věnovat vývoji systémů pro operátory a zakázkovému vývoji především mobilních aplikací.

„V posledních letech se orientujeme hlavně na vývoj systémů pro telekomunikační společnosti, mezi naše zákazníky patří nejvýznamnější operátoři ve fixní i mobilní síti z mnoha evropských zemí. Převzetí českých a slovenských retail zákazníků telekomunikační divize Axfone společností FAYN je pro nás proto logickým krokem, který nám umožní vrhnout všechny síly na další rozvoj námi poskytovaných telco systémů i zakázkový vývoj a tím ještě více posílit pozici mezi významnými softwarovými společnostmi.“ řekl Tomáš Rabiencný, ředitel společnosti Axfone.

Společnosti se dohodly, že výši transakce a počty zákazníků nebudou zveřejňovat. 


O společnosti Axfone

Společnost Axfone LLC, odštěpný závod zahraniční osoby, je nadnárodní společností s pobočkami v USA, Evropě a Asii. Mezi její produkty patří mnoho rozličných telekomunikačních služeb, provoz vlastního cloudu pro zákaznickou virtualizaci, prodej webhostingových služeb nebo domén. Od roku 2012 vyvíjí a úspěšně implementuje billing a provisioning systémy pro telekomunikační operátory, od roku 2018 pak prostřednictvím divize Celever4UP otevřela ještě více zakázkový vývoj a je připravena vyvinout libovolnou aplikaci dle požadavků zákazníka, a to včetně mobilních aplikací. Více informací o společnosti a nabízených službách najdete na www.clever4up.com a www.axfone.cz.

O společnosti FAYN Telecommunications

FAYN Telecommunications s.r.o. je přední český VoIP operátor. Telefonováním přes internet (VoIP) se zabývá už od roku 2002, v srpnu roku 2013 vstoupil také mezi virtuální mobilní operátory. Každý den spolehlivě spojuje hovory desítek tisíc uživatelů, kteří si díky telekomunikacím chtějí být nablízku.

Posláním společnost FAYN Telecommunications je poskytovat kvalitní a spolehlivé telekomunikační služby za nejnižší možné ceny, při zachování vysokého komfortu. Ať už se jedná o soukromé osoby, živnostníky, velké firmy či call centra. Více informací o společnosti a nabízených službách najdete na www.fayn.cz.