ADRAběh 2019: běh za lepší svět

Praha, 5. srpna: Charitativní běžecký závod pod hlavičkou humanitární organizace ADRA proběhne již 22. září 2019 na Ladronce v Praze. Profesionální i amatérští sportovci (ale i rodiny s dětmi) poběží za lepší svět a prostřednictvím startovného pomůžou zvednout životní úroveň a přispět k udržitelnému rozvoji v Etiopii, Myanmaru a Libanonu. Akce je koncipována jako závod s doprovodným programem a potrvá od 9:30 do 15:30.

Humanitární organizace ADRA připravila pro všechny fanoušky zdravého pohybu charitativní akci na podporu udržitelného rozvoje. V neděli 22. září zamíří běžci, rodiny s dětmi, ale i firemní kolektivy do pražské Ladronky. Vybrat si přitom budou moci hned z několika tras – běh na 5 nebo 10 kilometrů, štafeta (4 x 2,5 km) anebo dětský běh od tří let (300, 600 nebo 900 metrů). 

Cílem letošního ADRAběhu je seznámit veřejnost s Cíli udržitelného rozvoje a zároveň podpořit udržitelný rozvoj ve třech krizových oblastech. Startovné ve výši 300 korun (online) nebo 500 korun (na místě) pomůže vyřešit problémy jako zajištění sanitace a přístupu k vodě pro libanonské a syrské rodiny, vytvořit nová pracovní místa a vzdělávat děti v Myanmaru nebo bojovat s následky sucha a zvýšit rovnost pohlaví v Etiopii. Akci zaštítilo OSN a Asociace společenské odpovědnosti.  

„Letos běžíme ‚pro lepší svět‘ a za šest Cílů udržitelného rozvoje (takzvané SDGs – Sustainable Development Goals, na nichž se v roce 2015 shodly téměř všechny státy světa). Těmto Cílům se dlouhodobě věnujeme v rámci aktivit našeho oddělení globálního rozvojového vzdělávání. ADRAběh je tedy nejen akcí fundraisingovou, ale i osvětovou. Chceme zde veřejnosti představit koncept udržitelnosti co nejzajímavější formou,“ dodává k akci ředitel ADRA ČR, Radomír Špinka.

Šestice vybraných Cílů udržitelného rozvoje, za které se poběží. 

Akci mimo jiné podpořilo i několik známých osobností. Patří mezi ně například Lejla Abbasová, biatlonistka Markéta Davidová, herec Saša Rašilov, moderátor Jan Smetana, biatlonista Ondřej Moravec, či influencerka a bloggerka Weef, kteří se stali ambasadory jednotlivých SDGs v rámci akce. “Téma udržitelného rozvoje chceme účastníkům běhu představit co nejzajímavější formou. Ve spolupráci s našimi partnery jim proto věnujeme tričko s mottem běhu a logem SDGs, na které si přímo na místě pomocí speciálních fix budou moci napsat číslo jednoho z šesti Cílů za který běží, stejně tak jako naši ambasadoři,” doplňuje koordinátorka běhu, Anežka Slavotínková. 

Registrace a více informací na http://adrabeh.cz/

O organizaci

Humanitární organizace ADRA je mezinárodní humanitární organizace, působící v České republice od roku 1992. Jejím cílem je pomáhat lidem v nouzi napříč hranicemi. V České republice ADRA pomáhá mimo jiné při mimořádných událostech a věnuje se rozvoji dobrovolnictví skrze 15 dobrovolnických center, která se zaměřují především na pomoc seniorům, dětem a zdravotně postiženým. Ročně tato centra vysílají do skoro dvou stovek přijímacích zařízení přes 2 000 dobrovolníků. ADRA se zasazuje také o rozšiřování povědomí o globálních tématech prostřednictvím výukových programů pro školy. V zahraničí ADRA poskytuje okamžitou pomoc po živelních katastrofách a válečných konfliktech. Zároveň realizuje dlouhodobé rozvojové projekty s cílem přispět k zajištění důstojných podmínek k životu pro lidi žijící v chudobě. 

www.adra.cz

Označeno tagem