Cisco oznámilo akvizici společnosti Voicea. Platforma Webex tak díky umělé inteligenci zvládne zápis z obchodních schůzek

Praha, 7. srpna 2019 – Společnost Cisco oznámila záměr akvírovat soukromou společnost Voicea a její platformu pro hlasovou spolupráci použít v portfoliu komunikační platformy Cisco Webex. Voicea je tvůrcem špičkového řešení, které v reálném čase přepisuje schůzky do psaného slova, nabízí hlasové vyhledávání a automaticky upozorňuje uživatele na důležité body z jednání. To vše s ohledem na ochranu soukromí dat.

Zřejmě každý někdy zjistil, že si ze schůzky neodnesl všechny důležité informace, nedostal z ní zápis, nebo jej dokonce nikdo neudělal. Společnost Cisco se rozhodla tento problém vyřešit a akvírovat Voicea. Voicea poskytuje platformu pro hlasovou spolupráci Enterprise Voice Assistant (EVA). EVA je výkonná služba pro transkripci mluveného slova, která kombinuje umělou inteligenci a automatizované rozpoznávání řeči (ASR). To jí umožňuje přijímat příkazy, provádět akce, zaznamenávat nejdůležitější body schůzek, sdílet je a vytvářet komplexní zápis. Uživatelé se proto mohou plně soustředit na konverzaci a nezatěžovat se pořizováním poznámek – EVA to udělá za ně.

Akvizice Voicea společností Cisco umožní uživatelům komunikační platformy Webex:

  • Plně se soustředit na téma schůzky. Prvním krokem k efektivnějším schůzkám je přestat si dělat starosti s pořizováním poznámek. EVA automaticky dělá poznámky z jednání. Jak účastníci, tak i další spolupracovníci, mohou z těchto digitálních poznámek okamžitě čerpat a vyhledat ty nejdůležitější informace.
  • Sdílet záznam ze schůzky v reálném čase. Nový inteligentní asistent nabízí možnost živého přepisu a zveřejnění souhrnu z jednání. Pracovní postupy lze automaticky posílat hlasovými příkazy do záznamových systémů, jako jsou Salesforce, Trello, Teams, Jira a Asana. O aktuálním průběhu schůzky mohou mít tedy přehled i ti, kteří se právě nenachází v místnosti.
  • Zefektivnit firemní kulturu. EVA se velmi rychle učí nejen v oblasti zaznamenávání průběhu schůzek, ale porozumí i firemní kultuře a pracovnímu žargonu. Díky snadné personalizaci se naučí používat firemní akronymy. Tak se účastníci jednání nebudou muset starat o hlídání své slovní zásoby a budou se moci vyjadřovat jazykem, jakým ve své firmě normálně hovoří.

Tým ze společnosti Voicea se připojí k týmu portfolia Cisco Webex a povede jej Sri Srinivasan, viceprezident a generální ředitel pro týmovou spolupráci ve společnosti Cisco. Očekává se, že akvizice bude dokončena v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2020 společnosti Cisco. 

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.