Společnost Samsung se stala partnerem Rozvojového programu OSN zaměřeného na globální cíle

Byla představena nová mobilní aplikace a speciální edice příslušenství sloužící ke zvýšení povědomí o cílech udržitelného rozvoje

Praha, 7. srpna 2019 – Společnost Samsung Electronics a Rozvojový program OSN (UNDP) dnes oznámily uzavření nového partnerství zaměřeného na podporu cílů udržitelného rozvoje (SDG) známých také jako globální cíle. Globální cíle se zaměřují na některé z nejzávažnějších výzev, kterým dnešní svět čelí, včetně problémů týkajících se nerovnosti, změny klimatu, zhoršování kvality životního prostředí či vzdělávání.

Společnost Samsung a UNDP spojily své síly, aby uživatelům Galaxy poskytly jednoduché způsoby, jak se spojit ve snaze podpořit globální cíle a řešit problémy, na kterým jim nejvíce záleží. V rámci této iniciativy vydají Samsung a UNDP mobilní aplikaci „Globální cíle Samsung“ sloužící ke vzdělávání a dárcovství, kterou doplní ještě speciální edice příslušenství k mobilním zařízením.

„Dnes více než kdy předtím máme možnost využít sílu technologií k řešení nejnaléhavějších výzev, jimž svět čelí,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Naše partnerství s Rozvojovým programem OSN (UNDP) poskytne uživatelům Galaxy snadné a účinné způsoby, jak se dozvědět o globálních cílech a podpořit iniciativy, které považují za důležité, abychom tak mohli společně přispět ke změně.“

Společnost Samsung a UNDP jsou přesvědčeny, že zásadním krokem při řešení globálních cílů je zvýšit povědomí o výzvách, na jejichž řešení se tyto cíle zaměřují, a pochopit, proč je toto úsilí tak důležité. Samsung a UNDP jdou ještě o krok dále a rozhodly se nabídnout lidem jednoduchý způsob, jak finančním darem přispět k řešení těchto výzev a podpořit kroky potřebné k dosažení globálních cílů.

„Toto partnerství mezi programem UNDP a společností Samsung nejenže využije při dosahování cílů udržitelného rozvoje technologické inovace, ale pomůže také mobilizovat novou generaci občanů tohoto světa, aby jednala společně a dosáhla vytčených cílů,“ uvádí Achim Steiner, správce programu UNDP. „Pouze společným úsilím nás všech – soukromého sektoru, občanské společnosti a lidí na celém světě – se nám může podařit skutečně něco ovlivnit a změnit svět k lepšímu.“

Aplikace „Globální cíle Samsung“, která je dostupná na chytrých telefonech Samsung Galaxy si klade za cíl zvýšit povědomí o programu UNDP, získat finanční prostředky na jeho podporu, a přispět tak k jeho činnosti po celém světě. Společnost Samsung kromě toho uvádí na trh speciální edici příslušenství a část výnosů z jeho prodeje věnuje přímo UNDP na podporu globálních cílů. Při uvedení Galaxy Note10 na trh bude představen i kryt s designem na téma globálních cílů a bezdrátová nabíječka.

Nová aplikace „Globální cíle Samsung“ poskytne zákazníkům snadný a efektivní způsob, jak získat více informací o každém ze 17 globálních cílů a zúčastnit se malých akcí na podporu řešení problémů, na kterých jim záleží nejvíce. Uživatelé mohou přímo z této aplikace přispět na plnění globálních cílů prostřednictvím webu UNDP. Uživatelé přístrojů Galaxy mohou také snadno finančně podpořit plnění globálních cílů tím, že se rozhodnou zareagovat na reklamy zobrazované v aplikaci. Na plnění globálních cílů budou moci uživatelé Galaxy darovat 100 procent z příjmů z reklamy, které by společnost Samsung získala.

Aplikace bude k dispozici v 19 jazycích a bude předinstalována na telefonech Galaxy Note10. Pro další chytré telefony Galaxy bude později k dispozici ke stažení. Speciální edice příslušenství bude k dostání na webu Samsung.com a ve vybraných prodejnách Samsung Experience v USA a Koreji.

Další informace o globálních cílech společnosti Samsung naleznete na internetových stránkách news.samsung.com/galaxy, samsungmobilepress.com nebo samsung.com/global/galaxy/apps/samsung-global-goals

* Jednotlivé funkce a služby se mohou lišit podle trhů a mobilních operátorů.

* Veškerá oznámení a informace o výrobcích, které jsou v tomto dokumentu uvedeny, mimo jiné včetně podrobných údajů, dostupnosti a harmonogramu uvedení aplikace a výrobků speciální edice na trh, se mohou bez předchozího upozornění změnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

O UNDP

Rozvojový program OSN spolupracuje s partnery na všech úrovních společnosti s cílem rozvíjet odolnost národů vůči krizovým situacím a řídit a udržovat takový růst, který přispěje ke zlepšení kvality života všech lidí bez rozdílu. Působíme v téměř 170 zemích a teritoriích, nabízíme globální pohled a znalost místních podmínek, a pomáháme tak posilovat život národů a budovat jejich odolnost. www.undp.org.