Kuki zdarma k internetu od AIM

Praha, 30. srpna – Na konci srpna odstartovala kampaň českého internetového poskytovatele AIM. Zákazníci, kteří si v průběhu září zakoupí jakýkoliv internetový tarif od AIM, získávají přístup ke sledování televize Kuki start zdarma po celou dobu užívání. Vybírat tak mohou z pevné nabídky 42 kanálů včetně programů v HD rozlišení a zpětného zhlédnutí pořadů 24 hodin. Sledování internetové televize zároveň řeší přechod na DVB-T2, kdy staré televize nebo set-top boxy, které jsou nyní schopny přijímat starší DVB-T, nebudou schopny přijímat signál v DVB-T2. Pokud se divák rozhodne využívat internetovou televizi, nemusí kvůli přechodu dokupovat žádné nové přístroje.

„Akce poběží minimálně do konce září. Zákazník si může vybrat z několika internetových tarifů, ke kterým automaticky získá službu Kuki start zdarma. Sledovat tak může tisíce titulů všech žánrů, které lze zhlédnout zpětně až 24 hodin. Stane se tak nezávislým na televizním programu. Ceny nabízených internetových tarifů AIM se pohybují od 200 Kč do 400 Kč měsíčně. Rychlý přechod od současného poskytovatele zákazníka vyřešíme za něj,“ říká Jakub Jánský z internetové společnosti AIM. 

Budoucnost sledování televize

AIM přichází s akcí i s ohledem na blížící se přechod na DVB-T2, kdy budou diváci řešit individuální potřeby a požadavky spojené s televizním vysíláním. Právě internetová televize může být řešením, jak v budoucnu televizi sledovat. „Chceme, aby byl přechod na nový systém vysílání pro zákazníky co nejjednodušší a proto přicházíme s řešením – internetovou televizí, která nabízí celou řadu výhod,“ dodává Jakub Jánský. S Kuki si divák může podle svého zvolit TV kanály, kterých je v širší nabídce více než 140 a zpětně si přehrát požadovaný obsah a to i v HD kvalitě. Snadná je i orientace a vyhledávání v televizním obsahu, který nabízí až 34 tisíc titulů všech žánrů. Kuki je navíc dostupná nejen v České republice, ale funguje i za hranicemi, a to ve všech zemích Evropské unie. Pokud vyrazíte na chalupu nebo dovolenou, oblíbený pořad vám tak neunikne. V současné době Kuki českým zákazníkům běží na více než 100 tisících zařízeních. 

Využívat internetovou televizi lze s kvalitním a rychlým připojením. Významné zrychlení internetu Česká republika pocítila, díky projektu Zrychlujeme Česko společnosti CETIN. Ta je vlastníkem největší pevné telekomunikační sítě u nás. Zrychleno bylo téměř 1400 menších obcí a díky investicím dochází k modernizaci fixní sítě a budují se předsunuté ústředny, tzv. DSLAMy, prostřednictvím kterých lze internet zrychlit. S kvalitním a stabilním internetem tak mohou domácnosti nejen na venkově využít všech výhod internetového televizního vysílání.

KUKI

Internetová televize KUKI byla spuštěna v roce 2014 a je společným projektem firem SMART Comp a.s., která působí na trhu pod značkou netbox a firmy Planet A a.s., která působí pod značkou AIM. V nabídce má přes 130 televizních kanálů s možnostmi zpětného přehrávání a dalšími chytrými funkcemi. Službu využívá více než 80 tisíc zákazníků a dalších 150 partnerských operátorů po celé republice. Kuki je součástí každé chytré televize Samsung s operačním systémem TIZEN a je k dispozici jako aplikace pro zařízení se systémem Android TV (např. televize Sony, Panasonic nebo herní konzole Nvidia Shield). Ceny za službu Kuki se pohybují od 200 Kč do 400 Kč měsíčně.  

AIM

Obchodní značka AIM společnosti Planet A, a.s. je český poskytovatel internetového připojení, který působí na trhu už 10 let. Zaměřuje se zejména na poskytování internetu a televize po optické síti. V současné době využívá služeb AIM více než 50 tisíc zákazníků. V loňském roce AIM rozšířila poskytování vlastního internetového připojení na území celé České republiky. Společnost neustále pracuje na rozšiřování vlastní infrastruktury a pokrývání dalšího území technologií optických vláken. Součástí služeb AIM je poradenství a pružný zákaznický servis. V roce 2014 spustila AIM společně s brněnskou společností Smart Comp a.s. internetovou televizi KUKI, která má v nabídce více než 100 televizních kanálů s možnostmi zpětného přehrávání a dalšími chytrými funkcemi. Generálním ředitelem je Martin Havrda.