Zyxel novými PoE přepínači pro kamerové systémy rozšiřuje obchodní příležitosti na poli IoT

Praha 2. září 2019 — Internet věcí (IoT) rychle vytváří nové obchodní příležitosti, přičemž mezi největší z nich patří trh s produkty pro dohledové a kamerové systémy. Vzhledem k intenzivnímu rozvoji technologií bezpečnostních kamer hrají klíčovou roli v dohledové infrastruktuře PoE přepínače. Stávající provedení PoE přepínačů nicméně nedokáže držet krok se stále rostoucími nároky moderních bezpečnostních systémů. Společnost Zyxel, která se řadí mezi leadery ve vývoji a výrobě přepínačů, proto na trh přichází s řadami PoE přepínačů GS1300 a GS1350, které jsou speciálně uzpůsobeny pro tento segment trhu. Zatímco se jednotlivé modely liší počtem portů, jejich společným znakem je vysoká kapacita napájení přes PoE a snadné zprovoznění sítí bezpečnostních kamer i při zapojení všech portů. Každý model je navíc vybaven dodatečnými uplink porty sloužícími k připojení k páteřní síti bez potřeby obsazovat těmito spoji PoE porty, které jsou určeny pro IP kamery.

Větší dosah pro flexibilnější instalaci

IP kamery a další bezpečnostní zařízení bývá často nutné instalovat na odlehlých místech. Zde vyvstává problém s tím, že standardní PoE přepínače umožňují přenos na vzdálenost maximálně 100 metrů. Obě řady nových přepínačů Zyxel pro kamerové systémy si s tímto problémem hravě poradí. Díky režimu „rozšířený dosah“, který zajišťuje přenos na vzdálenost až 250 metrů, umožňují přepínače GS1300 a GS1350 mimořádnou flexibilitu při instalaci.

Přepínače GS1300 (vlevo) a GS1350 (vpravo) zvedají laťku na trhu dohledových systémů

Uživatelsky přívětivé funkce

Přepínače GS1300 i GS1350 mají intuitivně rozvržený čelní panel umožňující snadnou a rychlou správu zařízení. Dioda PoE indikuje, kdy se příkon přepínače začíná blížit své maximální kapacitě, a tak uživatelům umožňuje provést nezbytné úpravy sítě, aby se nestalo, že by byl přepínač přetížen a nově připojená odběrová zařízení by zůstala bez napájení. Modely řady GS1350 navíc mají speciální tlačítko, jehož stisknutím uživatel v případě výskytu chyby rychle obnoví předchozí provozní stav.

Stvořeny k použití v kamerových sítích

Řada GS1350, která zahrnuje čtyři modely, je vybavena funkcemi pro nezbytnou správu a údržbu dohledových systémů.

  • Automatická obnova kamer: okamžitě po zjištění nefunkčnosti IP kamery přepínač kameru automaticky restartuje a pokusí se obnovit její provoz krátkým vypnutím napájení.
  • Nepřetržité napájení přes Ethernet: přepínače zajišťují nonstop napájení IP kamer, a to i během aktualizací firmwaru nebo konfigurace přepínačů, což výrazně zkracuje dobu, po kterou jsou kamery mimo provoz.

Základním faktorem v případě dohledových kamerových sítí je stabilita přepínačů a tím garance poskytovaných služeb. Při použití vnějších kabeláží je velmi podstatnou vlastností i přepěťová ochrana, a proto má řada GS1350 patentované provedení s podstatně zdokonalenou přepěťovou ochranou.

„Ze všech stran slyšíme o nových obchodních příležitostech, které přinese Internet věcí,“ poznamenává Martin Bratičák, Regional Director CEE. „Společnost Zyxel spojila své zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje se zpětnou vazbou zákazníků, a výsledkem jsou tyto revoluční přepínače, které nám umožní využívat obrovské příležitosti IoT.“

Bližší informace o přepínačích GS1300 a GS1350 najdete na stránkách: GS1300/GS1350

O společnosti Zyxel 

Společnost Zyxel připojuje svět k internetu již 30 let, vždy s důrazem na inovace, zákazníka a kvalitu služeb. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

působnost ve150 zemích celého světa,

1 500 oddaných zaměstnanců,

700 000 organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a uspokojovat potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.