IFA 2019: Nové portfolio telefonů Nokia potěší vyznavače klasických telefonů i funkcemi nabitých smartphonů

 Silnou konkurenci přinesou do střední třídy nové modely Nokia 7.2 a Nokia 6.2 

Zákazníci se také mohou těšit na zcela nové portfolio klasických telefonů –  odolnou Nokia 800 Tough, která zvládne armádní podmínky a Nokia 2720 Flip s takzvanou „véčkovou“ konstrukcí

Praha, 5. září 2019 – HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představil hned pětici nových telefonů. Mezi nimi dva nové chytré telefony: Nokia 7.2 s 48MP trojitým fotoaparátem s optikou ZEISS a Nokia 6.2 s dechberoucím displejem s technologií PureDisplay a trojitým fotoaparátem s AI. 

HMD Global také rozšiřuje své portfolio v oblasti klasických tlačítkových telefonů. Nokia 800 Tough je prvním klasickým telefonem společnosti HMD Global, který přináší zvýšenou odolnost a skvělou výdrž na jedno nabití v kombinaci s moderními funkcemi jako jsou Google Asistent, WhatsApp, 4G a další. Nokia 2720 Flip je kompaktní zařízení s „véčkovou“ konstrukcí, které potěší moderními funkcemi i díky integraci AI technologií. Díky tomu je ideálním telefonem pro všechny, kteří se poohlíží po dostupném telefonu či touží po „digitálním detoxu“. Nokia 110 nabídne spoustu zábavy v kompaktním těle za velmi příjemnou cenu. 

Budoucnost telefonů Nokia

Společnost HMD Global dále oznámila svou vizi budoucnosti telefonů Nokia. Společnost nadále věří, že technologie a inovace musí posouvat lidi kupředu bez ohledu na cenu. Proto se společnost rozhodla pro strategické investice, které pomohou v dalším rozvoji. Tyto investice budou zaměřeny na ještě hlubší odlišení telefonů Nokia od konkurence v oblasti fotografování, zobrazovací technologie, bezpečnosti, designu a použitých materiálů. Aby měli zákazníci přístup k nejmodernějším službám, společnost HMD Global také oznámila závazek poskytovat cenově dostupné prémiové produkty s 5G již v roce 2020.  

Florian Seiche, CEO HMD Global sdělil: „Během posledních dvou let jsme položili solidní základ pro naše podnikání. Nyní se připravujeme na další fázi. Identifikovali jsme proto klíčové oblasti pro další strategické investice, aby se fanoušci telefonů Nokia mohli i v budoucnu těšit z toho nejlepšího zážitku. Budeme se tak soustředit zejména na inovace v oblasti zobrazovací a snímací technologie, 5G, bezpečnosti a funkčního designu.“ 

„Jsme velmi hrdí, že se nám daří udržovat naše telefony vždy aktuální a bezpečné, což z nás dělá jedinou evropskou značku ve své kategorii s důvěryhodným, bezpečným a čistým Androidem. Je velikým úspěchem, že se celé naše portfolio ve všech cenových segmentech může těšit z nejnovějšího operačního systému Android, který neustále přináší nejpokročilejší funkce. Jsme jedinou značkou, která konzistentně dodává měsíční bezpečnostní aktualizace a plní tak slib udržovat telefon neustále bezpečný.” dodává Florian Seiche.   

Dvě novinky ze střední třídy

Fanoušci se mohou s dnešním dnem těšit na výrazné posílení nabídky telefonů Nokia ve střední třídě, a to díky telefonům Nokia 7.2 a Nokia 6.2. Oba telefony nabídnou moderní fotoaparát a skvělý displej a pozadu nezůstalo ani zpracování. Prémiové materiály doplňuje prvotřídní skandinávský design.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer ve společnosti HMD Global sdělil: „Naše portfolio ve střední třídě bylo vždy navrženo tak, aby překonalo očekávání našich fanoušků. Modely Nokia 7.2 a Nokia 6.2 představujeme se stejnou filosofií, tedy poskytovat prémiový zážitek za přijatelnou cenu. Nokia 7.2 nabídne výkonným 48MP trojitý fotoaparát s optikou ZEISS a nejlepší displej ve své třídě s technologií PureDisplay, ze kterého se může těšit také Nokia 6.2. Oba telefony se mohou pochlubit dvoudenní výdrží na jedno nabití a unikátním designem, který odkazuje na naše severské kořeny. Fanoušci se mohou brzy těšit na nejnovější Android 10 spolu s pravidelnými aktualizacemi, díky kterým budou oba telefony stále lepší a lepší.“ 

Nokia 7.2 – zaměřena na fotografii

Nokia 7.2 se může pyšnit výkonným 48MP trojitým fotoaparátem s technologií Quad Pixel a optikou ZEISS. Majitelé novinky se dočkají řady zlepšení v oblasti fotoaparátu. První z nich je integrace bokeh efektu na úrovni klasických DSLR fotoaparátů, o který se postarala společnost ZEISS. ZEISS bokeh styly zajistí dokonalou portrétní fotografii s úžasně rozostřeným pozadím v jakoukoliv denní dobu. Pro úplnou svobodu lze rozostřit jak popředí, tak pozadí fotografie a vykouzlit tak ten nejpřirozenější efekt. Nokia 7.2 poskytne také ostré snímky během večerních chvilek díky dedikovanému nočnímu režimu, který je podpořen AI technologií v kombinaci s vysoce citlivým 48MP fotoaparátem. Nokia 7.2 staví na úspěších svých předchůdců z řady 7 a nabídne dvoudenní výdrž na jedno nabití, ohromující displej s technologií PureDisplay HDR a příznačný severský design.

Nokia 6.2 – dechberoucí displej a trojitý fotoaparát 

Nokia 6.2 je prvním telefonem z řady 6, který nabídne trojitý fotoaparát a PureDisplay technologii. Za dostupnou cenu tak zákazník získá vždy podařené fotografie a dechberoucí zážitek během sledování obsahu, díky technologii HDR. Ta bude všudypřítomná díky speciálnímu zobrazovacímu procesoru, který poskytne až miliardu barevných odstínů. Díky kombinaci trojitého fotoaparátu a AI technologie budou fanoušci schopni zachycovat ty nejdetailnější fotografie. Chybět nebude ani režim bokeh a možnost zachytit širokoúhlé snímky. Dvoudenní výdrž na jedno nabití zajistí, že se zákazníci nemusejí bát vybití telefonu v nevhodný moment. Model Nokia 6.2 zůstává věrný svému skandinávskému původu a nabídne precizně zpracovanou konstrukci, prémiové materiály a unikátní design.

Rozšířené portfolio klasických telefonů pro všechny potřeby

Juho Sarvikas, Chief Product Officer, HMD Global řekl:Jako lídr v oblasti klasických telefonů, přinášíme inovace v oblasti designu a funkcionality pro všechny naše fanoušky. Naše nové portfolio telefonů Nokia expanduje a má za cíl oslovit nové zákazníky. Jsme proto pyšní, že dnes můžeme představit ideální telefon pro všechny outdoorové nadšence – Nokia 800 Tough. Nokia 2720 Flip pak skvěle doplňuje rodinu klasických a je ideálním telefonem pro ty, kteří vyžadují balanc mezi digitálním detoxem a chytrými funkcemi. Nokia 110 pak potěší všechny, kteří vyžadují od telefonu naprosto jednoduchost.” 

Nokia 800 Tough – nový etalon odolnosti a výdrže

Nokia 800 Tough je prvním odolným telefonem společnosti HMD Global Přístroj nabídne odolnost proti vodě a prachu, ale zákazníci se nemusí obávat ani pádů a vysokých teplot. Je to zkrátka ideální společník do náročných pracovišť a pro odvážné outdoorové nadšence. Také chytré funkce si zde našly své místo a nechybí tak například Google Asistent, WhatsApp, Facebook nebo 4G konektivita. S modelem Nokia 800 Tough společnost HMD Global míří i do B2B odvětví, kde mohou zákazníci ocenit odolné zařízení a na cestovatele, kteří odolný telefon ocení během svých dobrodružství.

Nokia 2720 Flip – znovuzrozená a obohacená o 4G 

Nokia 2720 Flip je klasickým telefonem, který je navržen pro moderního zákazníka. Nabídne kompaktní konstrukci, integrovanou AI technologii a dostatečnou odolnost v podobě „véčkového“ telefonu. Ani zde nechybí Google Asistent, Facebook a další moderní funkce. Nokia 2720 Flip nabídne také nouzové tlačítko a ICE (In Case of Emergency) informační menu. Tento model je ideálním společníkem pro ty, kteří touží po digitálním detoxu, ale také pro rodiny, které ocení možnost zůstat ve spojení. 

Nokia 110 – zábava do kapsy 

Nokia 110 je ideálním telefonem pro ty, kteří ocení zábavu na cestách. Nabídne MP3 přehrávač, zabudovaný fotoaparát a FM rádio. Nechybí ani oblíbené hry, včetně legendárního titulu Had. Se skvělou výdrží na jedno nabití mohou zákazníci telefonovat od úsvitu do soumraku. Nokia 110 staví na úspěchu modelu Nokia 105 a za velmi podobnou cenu nabídne navíc fotoaparát, možnost poslechu hudby a oblíbené hry. 

Cena a dostupnost:

Cenu a dostupnost jednotlivých modelů na českém trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com